"Eng yaxshi yosh boyituvchi - 2024"
Joriy yilning 30-aprel kuni kombinat tarkibiy bo‘linmalarida mehnat qilayotgan yoshlar o‘rtasida “Eng yaxshi yosh boyituvchi - 2024” kasb mahorat tanlovining yakuniy bosqichi bo‘lib o‘tdi.
2022-2026 yillarga mo‘ljallangan Yangi O‘zbekistonning taraqqiyot strategiyasini “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash” yilida amalga oshirishga oid davlat dasturi ijrosini ta'minlash, kombinat yoshlarini Vatanga sadoqat, OKMKda amalga oshirilayotgan islohotlarga daxldorlik ruhida tarbiyalash, ularning yetakchilik va intellektual salohiyatini yanada yuksaltirish, kombinatning istiqbolli mutaxassislar zahirasini shakllantirish maqsadida o‘tkazilgan tanlov 2 bosqichda tashkil etildi.
1-bosqichda ishtirokchilarning o‘z kasblari bo‘yicha nazariy bilimlari sinovdan o‘tkazildi. 1-bosqichdan muvaffaqiyatli o‘tgan 7 nafar ishtirokchi esa 2-bosqichda bellashishdi.
2-amaliy bosqichda ishtirokchilar boyitish sohasiga oid savol va topshiriqlarni bajarishdi.
Tanlov natijalariga ko‘ra, faxrli 3-o‘rinni 2-Mis boyitish fabrikasi tegirmon mashinisti Lazizbek Ibodulloyev egalladi.

+998 71 619 23 3330 апреля текущего года среди молодежи комбината провели финальный этап конкурса профессионального мастерства «Лучший молодой обогатитель-2024».
Конкурс, организованный в целях обеспечения исполнения государственной программы по реализации стратегии развития Нового Узбекистана на 2022-2026 годы, воспитания молодежи комбината в духе преданности Родине, повышения лидерского и интеллектуального потенциала молодых работников комбината, формирования кадрового резерва, прошел в два этапа.
В рамках конкурса участники проверили свои знания, выполнив письменные задания и ответив на вопросы, касающиеся их профессиональной деятельности.
По итогам конкурса третье место занял машинист мельницы медной обогатительной фабрики-2 Лазизбек Ибодуллоев, второе место – инженер-технолог медной обогатительной фабрики Даврон Эралиев. Звания Лучшего молодого обогатителя-2024 удостоился старший мастер отделения измельчения и флотации МОФ Ахмаджон Юнусов.