+998 71 619 23 33Kuni kecha “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash” yilida amalga oshirishga oid davlat dasturi ijrosini ta'minlash, kombinat yoshlarini Vatanga sadoqat, amalga oshirilayotgan islohotlarga daxldorlik ruhida tarbiyalash, ularning yetakchilik va intellektual salohiyatini yanada yuksaltirish, kombinatning istiqbolli mutaxassislar zahirasini shakllantirish maqsadida, “Olmaliq KMK” AJ tarkibiy boʻlinmalarida faoliyat olib borayotgan 30 yoshgacha boʻlgan kimyo sohasida faoliyat olib boruvchi oliy ma’lumotli mutaxassislar oʻrtasida “Eng yaxshi yosh kimyogar” tanlovi oʻtkazildi.
Tanlovning birinchi bosqichida ishtirokchilar sohaga oid 20 ta test savollariga javob yoʻllashdi. Shundan soʻng, barcha qatnashchilar 2-bosqich uchun tayyorlangan kimyo boʻyicha muammoli masalalarni belgilangan vaqt ichida bajarishdi.
Soʻnggi bosqichda belgilangan nizomga koʻra laboratoriya jarayonlari uchun vazifalar berildi.
Tanlovning yakuniy natijalarga koʻra, Markaziy tahlil laboratoriyasi xodimasi Nargiza Omonova 3-oʻrinni egalladi. Mis boyitish fabrikasi vakili Davron Eraliyev 2-oʻringa munosib koʻrildi. Innovatsion texnologiyalarni ishlab chiqish va joriy qilish texnologik markazi xodimasi Iroda Akmalova mutlaq gʻoliblikni qoʻlga kiritib, «Eng yaxshi yosh kimyogar», deya eʻtirof etildi.

+998 71 619 23 33На днях среди молодых специалистов структурных подразделений АГМК в возрасте до 30 лет прошел конкурс «Лучший молодой химик».
Конкурс был организован в целях обеспечения исполнения государственной программы по реализации стратегии развития Нового Узбекистана на 2022-2026 годы, воспитания молодежи комбината в духе преданности Родине, повышения лидерского и интеллектуального потенциала молодых работников комбината, формирования кадрового резерва.
В первом этапе конкурса участники ответили на 20 тестовых вопросов, касающиеся их профессии. Далее конкурсанты решали задачи и выполнили практические задания за определенное время в лабораторных условиях.
По итогам конкурса третье место заняла сотрудница центральной аналитической лаборатории Наргиза Омонова, второе место – представитель медной обогатительной фабрики Даврон Эралиев. Звания «Лучшего молодого химика» удостоена Ирода Акмалова, защищавшая честь технологического центра по разработке и внедрению инновационных технологий.