Ilgʻor va faollarga munosib ragʻbat
Tadbirda yosh zaxira mutaxassisilar oʻrtasida oʻtkazilgan "Eng yaxshi yosh rahbar" tanlovi g'oliblari aniqlandi.
Tanlov natijalariga koʻra, faxrli uchinchi oʻrinni Boburjon Mamatqulov egalladi. Ikkinchi oʻrin esa Saidislom Abdikarimovga nasib etdi.
Yunusali Tauboldiyev "Eng yaxshi yosh rahbar" deya, e’tirof etildi.
Bundan tashqari, Oʻzbekiston Respublikasi Yoshlar siyosati va sport vazirligi tomonidan Respublika korxona va tashkilotlar xodimlari oʻrtasida oʻtkazilgan sportning shaxmat va shashka turlari boʻyicha musobaqada "Olmaliq KMK" AJ sharafini munosib himoya qilib, faxrli uchinchi oʻrinni egallaganligi uchun Mirrahim Urinbayev taqdirlandi.
Shuningdek, "Olmaliq KMK" AJ tarkibiy boʻlinmalari yoshlari oʻrtasida oʻtkazilgan "Eng yaxshi yosh mexanik-2023" kasb mahorati tanlovida faxrli ikkinchi oʻrinni egallagan  Abdulaziz Uralov, "Eng yaxshi yosh quruvchi muhandis-2023" tanlovida faxrli ikkinchi oʻrinni egallaganligi uchun Umarodil Jumanov, "Eng yaxshi yosh quruvchi muhandis-2023" tanlovida faxrli uchinchi oʻrinni egallaganligi uchun Nodir Bozorov, Yoshlar spartakiadasi doirasida oʻtkazilgan "Tosh koʻtarish" musobaqasida faxrli ikkinchi oʻrinni egallagan Sarvar Nazarov ragʻbatlantirildi.
"9-dekabr - butun jahon korrupsiyaga qarshi kurashish kuni" munosabati bilan tarkibiy boʻlinmalar xodimlari oʻrtasida oʻtkazilgan "Zakovat" intellektual oʻyinida faxrli ikkinchi oʻrinni egallaganligi uchun  Miraziz Mirziyatov, Sobit Jonsaidov, Gʻofur Usmonov, Mirrahim Urunbayevlar e’tirof etildi.

+998 71 619 23 33В управлении специализированных ремонтных работ АГМК прошло награждение молодых работников – передовиков производства и активной молодежи.
Так, в ходе мероприятия памятными подарками были награждены призеры и победитель конкурса «Лучший молодой руководитель». Почетное третье место занял Бобуржон Маматкулов, второе место – Саидислом Абдикаримов. Звания «Лучший молодой руководитель» удостоен Юнусали Тауболдиев.
Отмечен Миррахим Уринбаев, занявший третье место в соревновании по шахматам и шашкам, проведенного Министерством молодежной политики и спорта Республики Узбекистан среди работников предприятий и организаций нашей страны.
Также среди награжденных – призёры конкурсов профессионального мастерства и спортивных соревнований, прошедших среди молодежи структурных подразделений АГМК: Абдулазиз Уралов, занявший второе место в конкурсе «Лучший молодой механик-2023»; Умародил Джуманов, занявший второе место в конкурсе «Лучший молодой инженер-строитель-2023»; Нодир Бозоров, занявший третье место в том же конкурсе; Сарвар Назаров, занявший второе место в состязании по гиревому спорту в рамках Молодежной спартакиады.
Кроме этого, среди работников структурных подразделений комбината была проведена интеллектуальная игра «Заковат», приуроченная ко Всемирному дню борьбы с коррупцией. В этом конкурсе команда УСРР, в составе которой участвовали Миразиз Мирзиятов, Собит Жансаидов, Гафур Усмонов, Миррахим Урунбаев, заняла второе место.