+998 71 619 23 3330-iyun – Yoshlar kuni munosabati bilan kombinatda mehnat qilayotgan yoshlar o‘rtasida mini futbol bo‘yicha “Olmaliq KMK” AJ boshqaruv raisi kubogi uchun musobaqa start oldi.
Musobaqada jami bo‘lib 29 jamoa ikki guruhga bo‘lingan holda bahs olib borishdi.
Jumladan, 1-guruhdagi asosiy tarkibiy bo‘linmalar o‘rtasidagi bahslarda 3-Mis boyitish fabrikasi va Ixtisoslashtirilgan ta'mirlash ishlari boshqarmasi jamoalari o‘rtasidagi uchinchi o‘rin uchun kechgan bahsda ta'mirchilar jamoasi g‘olib bo‘ldi.
Ushbu guruhning final uchrashuvida esa Qalmoqqir kon boshqarmasi hamda Idoraviy harbiylashtirilgan qo‘riqlash xizmati jamoalari ro‘baro‘ kelishadi.
2-guruhning uchinchi o‘rin egasini Texnik nazorat xizmati va Ishlab chiqarishni avtomatlashtirish boshqarmasi jamoalari o‘rtasidagi bahs aniqlab berdi. Unda IChAB jamoasining qo‘li baland keldi.
Mazkur guruhning finalida esa Markaziy apparat hamda Portlatish materiallari zavodi jamoalari o‘zaro uchrashishadi.

Кубок председателя правления АГМК: Определились финалисты
По случаю Дня молодежи Республики Узбекистан на Алмалыкском горно-металлургическом комбинате стартовал турнир по мини-футболу на Кубок председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» среди молодых работников предприятия.
В соревнованиях приняли участие 29 команд, которые были разделены на две группы.
В матче первой группы за третье место боролись команды медной обогатительной фабрики-3 и управления специализированных ремонтных работ. Победу одержала команда ремонтников.
В финале этой группы сыграют сборные рудоуправления «Кальмакыр» и ведомственной военизированной охраны.
Во второй группе матч за третье место прошёл между командами службы технического контроля и управления автоматизации производства. Победу одержала команда автоматизаторов.