STTB ilg‘or yoshlari e'tirof etildi
Joriy yilning 27-yanvar kuni Sanoat temiryo‘l transport boshqarmasida 2022-yil davomida faol bo‘lib, mehnat jamoasi sharafini munosib himoya qilgan yoshlarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda so‘z olgan OKMK boshqaruvi raisining yoshlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi v.b. Inomjon Matmusayev STTB yoshlari kombinat miqyosida o‘tkaziladigan sport musobaqalari, turli kasb-mahorati tanlovlarida munosib ishtirok etishishlarini ta'kidladi. Mehnat jamoasida yoshlarga berilayotgan e'tibor bois ular ko‘plab yutuqlarga erishayotganini bildirib o‘tdi.
2022-yilda korxonada yoshlar siyosati, ular tomonidan qayd etilgan natijalar hamda yutuqlar va amalga oshirilgan ishlar yuzasidan STTB yoshlar ittifoqi raisi Shahzod Rahmonovning hisoboti tinglandi.
2022-yilda kombinat yoshlari o‘rtasida o‘tkazilgan “Eng yaxshi yosh marksheyder” kasb mahorati tanlovida Ozod Hayitaliyev hamda “Eng yaxshi yosh hisobchi” tanlovida Hamidjon Bozorovlar g‘olib bo‘lishgan.
Shuningdek, sportning stol tennisi, arqon tortish, beshkurash, voleybol, “Temurbek izdoshlari” musobaqalarida STTB yoshlari sovrinli o‘rinlarni egallashgan. OKMK Yoshlar spartakiadasi musobaqasida esa umumjamoa hisobida STTB yoshlari ikkinchi bo‘lishgan.
Ayni kunlarda boshqarma tarkibiy bo‘linmalarida 885 nafar yoshlar turli kasblarda mehnat qilishmoqda. Ularning 118 nafarini oliy ma'lumotli yoshlar tashkil etib, ular zaxira kadrlar ro‘yxatiga kiritilgan.
Tadbir davomda STTB rahbariyati, kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan o‘tgan yilda yutuqlarga erishgan yoshlarga hamda yoshlarning o‘z salohiyatlarini namoyon etishlarida yaqindan ko‘maklashayotgan sex boshliqlariga esdalik sovg‘alari topshirldi.

Награждена активная молодежь УПЖТ
27 января этого года в управлении промышленного железнодорожного транспорта состоялась церемония награждения активных и инициативных молодых работников по итогам 2022 года.
В ходе мероприятия и.о. советника председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по вопросам молодежи Иномжон Матмусаев отметил в своей речи, что молодежь УПЖТ достойно участвует в различных спортивных соревнованиях и конкурсах профессионального мастерства, проводимых на АГМК.
Заслушан отчет председателя Союза молодежи УПЖТ Шахзода Рахмонова о выполненных в прошлом году работах в рамках молодежной политики, достигнутых молодыми работниками результатах.
Хамиджон Бозоров стал победителем конкурса «Лучший молодой бухгалтер АГМК-2022», Озод Хайиталиев – конкурса «Лучший молодой маркшейдер АГМК-2022». Также работники УПЖТ занимали призовые места в таких спортивных состязаниях, как настольный теннис, перетягивание каната, пятиборье, волейбол и соревнованиях «Последователи Темурбека». А по итогам молодежной спартакиады АГМК железнодорожники заняли почетное второе место.
В ходе мероприятия руководство и профсоюзный комитет УПЖТ вручили памятные подарки победителям и начальникам цехов, оказавшим активное содействие молодежи в проявлении своего потенциала.