"Yosh rahbar" ko‘rik-tanloviga start berildi
Mamlakatimizda yangi O‘zbekistonni barpo etishdek ulug‘ maqsadga erishish yo‘lida asosiy tayanchimiz bo‘lgan azmu shijoatli yoshlarga e'tibor va g‘amxo‘rlik ko‘rsatish, ularga barcha sohalarda o‘z iqtidori va salohiyatini to‘liq namoyon etishi uchun zarur sharoit va imkoniyatlar yaratib berish davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishi hisoblanadi. Ushbu maqsadlarni amalga oshirish yosh kadrlarni malaka va ko‘nikmalarini shakllantirish maqsadida joriy yilning 23-fevral kuni Ixtisoslashtirilgan ta'mirlash ishlari boshqarmasida "Yosh rahbar" ko‘rik-tanloviga start berildi.
OKMK xodimlari Kasaba uyushmasi Kengashi hamda Yoshlar ittifoqi hamkorligida tashkil etilgan mazkur ko‘rik-tanlovda 30 yoshgacha bo‘lgan 30 nafar xodimlar o‘z imkoniyatlarini sinab ko‘radi.
Yosh mutaxassislar 4 oy davomida quyidagi yo‘nalishlarda bellashishadi.
Raqamlashtirish. Boshqaruvda raqamli texnologiyalarning o‘rni, Mehnat muhofazasi va xavfsizlik texnikasi, Mehnatni tashkil etish va haq to‘lash, Loyihalash va ularni tahlil qilish.
Ko‘rik-tanlov ishtirokchilariga o‘zlarida yetakchilik hislatlarini shakllantirishlari uchun “Liderning oltin kitobi” nomli kitoblar tuhfa etildi.

Дан старт конкурсу «Молодой руководитель»
Вопрос молодёжи в Узбекистане является одним из самых приоритетных направлений государственной политики.
Известно, что ускоренное развитие любой страны, достижение ею определённых успехов, благополучие народа тесно связаны со степенью внимания, которое уделяется образованию и воспитанию молодёжи. Создание необходимых условий и возможностей для проявления своего таланта и потенциала во всех сферах – одна из основных задач молодежной политики.
В целях формирования навыков и умений молодых кадров 23 февраля этого года в управлении специализированных ремонтных работ АГМК дан старт смотру-конкурсу «Молодой руководитель», проведение которого стало ежегодной традицией.
В этом конкурсе, организованном Советом профсоюза работников и Союзом молодежи АГМК, примут участие 30 работников в возрасте до 30 лет.
Молодые специалисты испытают свои знания и навыки по следующим направлениям: Цифровизация. Роль цифровых технологий в управлении; Охрана труда и техника безопасности; Организация и оплата труда; Проектирование и его анализ.