+998 71 619 23 33Mamlakatimizda 30 yoshgacha bo‘lganlar aholining 60 foizini tashkil qiladi. 15, 20 yil ichida ular O‘zbekiston ijtimoiy-iqtisodiy taraqqiyotini yangi bosqichiga olib chiquvchi asosiy kuchga aylanishini hisobga olsak, bugun oʻgʻil-qizlarning salomatligi, ta’lim tarbiyasi hamda ma’nan rivojlanishlariga har qachongidanda koʻproq ahamiyat qaratishimiz lozim. Shu bois davlatimiz rahbarining tashabbuslari bilan 30-iyun yurtimizda “Yoshlar kuni” etib belgilandi. Mazkur sana munosabati bilan 25-iyun kuni Olmaliqda shahar hokimligi va OKMK hamkorligida bayram tadbiri tashkil etildi.
“Metallurg” oʻyingohi hovlisiga barcha qalbi qaynoq va yuzlarida shijoat nafasi ufurib turgan yoshlarni jamlagan shodiyona avvalida shahar hokimi Qobil Hamdamov, OKMK boshqaruv raisining ijtimoiy masalalar boʻyicha oʻrinbosari Sa’di Shermatov hamda mutasaddilar oʻgʻil-qizlarni bayram bilan samimiy qutlashib, oʻzlarining iliq tilaklarini bildirishdi.
Tadbir davomida besh tashabbus olimpiadasi gʻoliblari va joriy yil turli yoʻnalishlarda eng yuqori natijalarni qayd etgan faol oʻgʻil qizlarga diplom hamda qimmatbaho sovgʻalari topshirildi.
Joriy yil umumta’lim maktablarini tamomlagan bitiruvchilarga ham oltin va kumush medallari tantanali ravishda topshirildi.
Estradamizning yorqin yulduzlari Shaxriyor, Hojiakbar Haydarov, Dilnoza Hakimova, Bahriddin Zuhriddinov, Muhammad Ziyo, Xurshid Turdiyev, Oybek Sultonov va "Metallurg" MS ijodiy guruhlari hamda ko‘plab xonandalar bayramni koʻtarinki kayfiyatda oʻtishini ta’minlashdi.
Yoshlik – bu nafaqat umrning bahor pallasi, balki yurakdagi g‘ayrat, ko‘zlardagi porloq ishonch va yuksak maqsadlar sari oldinga tashlanayotgan dadil qadamdir. Yurtimizdagi barcha islohotlar markazida aynan yosh avlod vakillari turibdi desak mubolagʻa boʻlmaydi. Shahrimiz yoshlarini kelgusi mufavvaqiyatlar sari ilhomlantirgan bayram tadbiri barchaga xush kayfiyat ulashib, samoda porlagan mushaklar yogʻdusi bilan yakunlandi.

В Алмалыке широко отметили День молодёжи
Сегодня в Узбекистане молодёжь до 30 лет составляет около 60% населения. Учитывая, что в ближайшие 15–20 лет именно они станут главной движущей силой социально-экономического развития страны, мы должны уделять ещё больше внимания их здоровью, образованию и духовному развитию.
Именно поэтому по инициативе главы нашего государства 30 июня был официально объявлен Днём молодёжи.
В честь этой даты 25 июня в Алмалыке прошёл праздничный концерт, организованный Алмалыкским горно-металлургическим комбинатом совместно с городским хокимиятом.
На праздничное мероприятие, состоявшееся на площади перед стадионом «Металлург», собрались молодые люди с горящими глазами и энтузиазмом в сердце. С тёплыми поздравлениями к участникам обратились хоким города Кобил Хамдамов, заместитель председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по персоналу и социальным вопросам Саъди Шерматов.
В рамках мероприятия победители Олимпиады пяти инициатив, а также активные юноши и девушки, добившиеся высоких результатов в различных сферах в этом году, были награждены дипломами и ценными подарками.
Выпускникам общеобразовательных школ торжественно вручили золотые и серебряные медали.
Праздничное настроение поддерживали популярные артисты узбекской эстрады — Шахриёр, Хожиакбар Хайдаров, Дилноза Хакимова, Бахриддин Зухриддинов, Мухаммад Зиё, Хуршид Турдиев, Ойбек Султанов, творческие коллективы ДК «Металлург» и другие исполнители.
Молодость — это не только весна жизни, но и энергия сердца, светлая вера в глазах и смелые шаги к высоким целям. Можно смело сказать, что в центре всех реформ в нашей стране — именно молодёжь. Праздник, вдохновивший молодых жителей города на новые свершения, завершился в приподнятом настроении и ярким фейерверком в ночном небе.