Yoshlar muvaffaqiyatida ota-onalarning o‘rni
30-iyun Yoshlar kuni munosabati bilan o‘tkazilayotgan Yoshlar oyligi doirasida “Olmaliqmetallurgqurilish” tresti rahbariyati, kasaba uyushmasi hamda Yoshlar ittifoqi hamkorligida faol va tashabbuskor yosh quruvchilarning ota-onalariga tashakkurnoma va badiiy kitoblar taqdim etildi.
Tashakkurnomada farzandlariga to‘g‘ri yo‘l ko‘rsatgan, ularning tarbiyasiga katta hissa qo‘shgan ota-onalarning mehnati e'tirof etilib, tashabbuskor yoshlar tarbiyasi yo‘lidagi jonbozlik uchun minnatdorlik bildirildi.
Ushbu ezgu tashabbus yoshlarning ijtimoiy faolligini oshirish bilan birga, oilaning jamiyatdagi tarbiyaviy rolini chuqur anglash va e'tirof etishga xizmat qilish, ota-onalarning faqatgina farzand tarbiyasida emas, balki ularning kasbiy shakllanishida ham muhim tayanch bo‘lib xizmat qilayotganligini anglatadi.
Ota-onalar bu kabi e'tibor va e'tirof uchun chuqur minnatdorchilik bildirib, farzandlarining kelajagi uchun yana-da mas'uliyat bilan harakat qilishga tayyor ekanliklarini ta'kidladilar.

Когда успех — общее дело семьи
В рамках Месячника молодёжи, приуроченного ко Дню молодёжи 30 июня, в тресте «Олмаликметаллургкурилиш» состоялось значимое мероприятие. По инициативе руководства предприятия, профсоюзной организации и Союза молодёжи были вручены благодарственные письма и сборники художественной литературы родителям самых активных и инициативных молодых строителей.
В благодарственных письмах подчёркивалась важность родительского вклада в воспитание достойных и целеустремлённых детей, а также выражалась признательность за поддержку в формировании у молодёжи стремления к труду, ответственности и гражданской зрелости.
Эта благородная инициатива не только подчёркивает значимость семьи в общественной жизни, но и акцентирует внимание на том, что родители играют ключевую роль не только в нравственном становлении, но и в профессиональном росте своих детей. Поддержка семьи — это опора, без которой невозможны ни личные достижения, ни успех в коллективе.
В ответ родители выразили искреннюю благодарность за внимание и признание, отметив, что готовы и впредь прилагать все усилия для достойного будущего своих детей.
Такие мероприятия укрепляют связь поколений, формируют атмосферу взаимного уважения и служат прекрасным примером для всей трудовой молодёжи.