Yuksak ma'naviyatli yoshlar-kelajak poydevori
Har bir jamiyatning, unda yashaydigan insonlarning taqdiri va kelajagi albatta davlatlarning yetakchi kuchlari hisoblanmish yoshlar tarbiyasi, ularning fikr va g'oyalari bilan chambarchas bog‘liqdir.
Yoshlarimizni ma'naviy barkamollikga yetaklash hamda axloqiy tarbiyani chuqur singdirish va ularda bugungi kunda dolzarb muammoga aylangan yot g'oyalar, totalizator o'yinlari va firibgarliklarga qarshi immunitetni hosil qilish maqsadida joriy yilning 20-iyun sanasida "Olmaliq KMK" AJ Yoshlar ittifoqi yetakchilar kengashi tomonidan yoshlar oyligi doirasida davra suhbati tashkil etildi.
"Yuksak ma'naviyatli yoshlar-kelajak poydevori" mavzusida o'tkazilgan davra suhbatida dastlab "Olmaliq KMK" AJ Boshqaruv raisining yoshlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi Azamat Mavlonov so'zga chiqdi. U o’z so’zida yurtimizda yoshlarning intellektual va ijodiy salohiyatini mustahkamlash, ularning mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlarga daxldorligini oshirish borasida olib borilayotgan ishlar haqida to‘xtaldi.
Shuningdek, u zamonaviy bilim va ko‘nikmalarga ega, mamlakatning munosib kelajagi uchun javobgarlikni o‘z zimmasiga ola biladigan barkamol, maqsadga intiluvchan va serg‘ayrat yoshlarni tarbiyalash bugunning eng muhim vazifalaridan biri ekanligini ta'kidlab o'tdi.
Tadbir davomida so'zga chiqqan "Olmaliq KMK" AJ MTMZ Tovar moddiy boyliklari bo‘yicha direktor muovini hamda Olmaliq shahar 1-sonli IIB tergov bo‘limi vakillari kombinatimizda sodir etilayotgan huquqbuzarlik, firibgarlik holatlari, ijtimoiy tarmoqlardan yot maqsadlarda foydalanayotgan yoshlarni to'g'ri yo'lga boshlashda qilinayotgan ishlar to'g'risida ma'lumot berdilar.

+998 71 619 23 33Не секрет, что молодежь во многом определяет не только настоящее, но и будущее любого государства.
В целях духовного развития молодежи, воспитания нравственности и формирования у нее иммунитета к негативным и чуждым идеям, азартным играм и мошенничеству, 20 июня текущего года Советом лидеров союза молодежи АО «Алмалыкский ГМК» был организован круглый стол на тему «Высокодуховная молодежь – опора и будущее страны».
В этом мероприятии, организованном в рамках месяца молодежи, выступил советник председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по вопросам молодежи Азамат Мавлонов.
В своем выступлении он отметил проводимую в нашей стране работу по укреплению интеллектуального и творческого потенциала молодежи, повышению ее вовлеченности в реформах.
Подчеркнуто, что одной из важнейших задач является воспитание целеустремленной, активной, инициативной молодежи, обладающей современными знаниями и навыками, которая осознает свою ответственность за будущее нашей страны.
В ходе мероприятия также выступили заместитель директора по сохранности товарно-материальных ценностей центрального ремонтно-механического завода АГМК и представители ОВД №1 города Алмалыка, рассказав о случаях совершения на комбинате правонарушений, и работе, направленной на их предотвращение.