+998 71 619 23 33MTTBning asosiy vazifalari:
• Kombinatning uzluksiz ishlashi uchun zarur bo'lgan xomashyo, asbob-uskunalar, ehtiyot qismlar va boshqa materiallar bilan ishlab chiqarishni to'liq va o'z vaqtida ta'minlash.
• Materiallar va jihozlardan to‘g‘ri va samarali foydalanish, asbob-uskunalar va materiallarning o‘z vaqtida ishga tushirilishi, o‘rnatilmagan asbob-uskunalar zaxiralarining mavjudligi, ularning me’yoriy talablar asosida saqlanishini nazorat qilish.
• Kombinat tarkibiy bo'linmalarini moddiy-texnika resurslari bilan ta'minlash tizimini takomillashtirish chora-tadbirlarini ishlab chiqish va amalga oshirish.
Asosiy vazifalarga muvofiq MTTB quyidagi funktsiyalarni bajaradi:
• Kombinatning asosiy faoliyatini moddiy-texnika resurslari (keyingi o‘rinlarda MTR deb yuritiladi) hamda kapital va joriy ta’mirlash uchun zarur bo‘lgan asbob-uskunalar, xavfsizlik choralari hamda tashkiliy-texnik chora-tadbirlarga muvofiq taqdim etilgan (bosh mutaxassislar tomonidan bajarilgan va imzolangan) kombinatning hisob-kitoblari va asoslari bilan asbob-uskunalar va materiallar uchun arizalar asosida ta’minlash.
• Kapital qurilish boshqarmasi tomonidan tasdiqlangan titul ro‘yxati va texnik hujjatlar asosida kombinat korxonalarini kapital qurilish va rekonstruksiya qilish ehtiyojlari uchun asbob-uskunalar va boshqa materiallar bilan ta’minlaydi.
• Bitim va shartnomalarni rasmiylashtirish, asbob-uskunalar va materiallar yetkazib berish ustidan nazoratni amalga oshirish.
• Kombinat bo'linmalari jihozlari va materiallarini qabul qilish, saqlash va berishni ta'minlash.
• MTTB omborlarida asbob-uskunalar, materiallar va jihozlarning mavjudligi, zavod sexlari va bo'linmalari bo'yicha ularning iste'moli hisobini yuritish.
• Uskunalar, materiallar va jihozlarni sotib olish uchun hujjatlarni rasmiylashtirish, muvofiqlashtirish va tasdiqlash, shuningdek, o'zgartirishlar kiritilgan taqdirda ularni yangilash.
• Boshqarma faoliyatiga oid me’yoriy-texnik hujjatlar, yo‘riqnomalar ishlab chiqish, buyruqlar, yo‘riqnomalar tayyorlash.
• O‘zbekiston Respublikasining manfaatdor vazirliklari, idoralari va davlat organlari bilan kombinat faoliyatiga oid hujjatlarni muvofiqlashtirishni amalga oshirish.
• Kombinatning xarid faoliyati bilan bog'liq masalalar bo'yicha davlat organlari bilan o'zaro hamkorlik qilish.
• Debitorlik va kreditorlik qarzlari muddatlarini monitoring qilish va Kombinat rahbariyatiga ma'lumot berish.
• Xaridlar bo‘yicha kombinatning Biznes-rejasini tayyorlashda ishtirok etish.
• Standartlar, qoidalar, mehnatni muhofaza qilish va xavfsizlik bo'yicha ko'rsatmalar, sanitariya qoidalariga, shuningdek atrof-muhitni muhofaza qilish, ishlab chiqarish sanitariyasi va yong'in xavfsizligi bo'yicha chora-tadbirlarga rioya qilish.
• Mehnat va ishlab chiqarish intizomini mustahkamlash ishlarini olib borish.
• MTTB xodimlari uchun mehnatni muhofaza qilish bo'yicha qisaqacha tanishtiruv tadbirini o'tkazish, mehnatni muhofaza qilish va xavfsizlik choralari bo'yicha bilimlarni tekshirish.

Управление материально-технического снабжения
• Полное и своевременное обеспечение производства сырьем, оборудованием, запасными частями и другими материалами, необходимыми для бесперебойной работы Комбината.
• Контроль за правильным и эффективным использованием материалов и оборудования, своевременным вводом в эксплуатацию оборудования и материалов, наличие запасов неустановленного оборудования, его хранением и обеспечением сохранности.
• Разработка и осуществление мероприятий по совершенствованию систем обеспечения подразделений Комбината материально техническими ресурсами.
В соответствии с основными задачами, УМТС осуществляет следующие функции:
• Обеспечение основной деятельностью Комбината материально-техническими ресурсами (далее – МТР) и оборудованием, необходимым для капитальных и текущих ремонтов, мероприятий по технике безопасности и организационно-технических мероприятий в соответствии с представленными (оформленные и подписанные со стороны главных специалистов Комбината) заявками на оборудование и материалы с расчетами и обоснованиями.
• На основании утверждённых титульных список и выданной Управлением капитального строительства технической документации обеспечивает оборудованием и другими материалами, нужды капитального строительства и реконструкции предприятий Комбината.
• Оформление договора и контракты и осуществление контроля поставки оборудования и МТР.
• Обеспечение приемки, хранение и выдачи оборудования и МТР подразделения Комбината.
• Ведение учёта наличия оборудования и МТР на складах УМТС, расхода МТР и оборудования по цехам и подразделениям Комбината.
• Составление, согласование и утверждение документов на закупку оборудования и МТР, а также их обновление в случае изменений.
• Разработка нормативно-технической документации, положений, инструктивных материалов, подготовка приказов, распоряжений, касающихся деятельности Управления.
• Проведение согласования документов по деятельности Комбината с заинтересованными Министерствами, ведомствами и Государственными органами РУз.
• Взаимодействие с органами государственного управления по вопросам, касающимся закупочной деятельности Комбината.
• Контроль за сроками дебиторской и кредиторской задолженности и предоставление информации руководству Комбината.
• Участие в составление Бизнес-плана Комбината по части закупки.
• Соблюдение стандартов, правил, норм, инструкций по охране труда и технике безопасности, санитарные правила и нормы, а также меры по охране окружающей среды, промышленной санитарии и противопожарной безопасности.
• Проведение работы по укреплению трудовой и производственной дисциплины.
• Проведение вводного инструктажа по охране труда, осуществление проверки знаний по охране труда и технике безопасности работников УМТС.