Chodak kon boshqarmasida rahbar va yoshlar uchrashuvi
Ma’lumki, joriy yilning 24-fevral kuni Ko‘ksaroy qarorgohida davlatimiz rahbari Shavkat Mirziyoyev yoshlar bilan muloqoti davomida mamlakatimizda har haftaning payshanba kuni vazirlik, idora va hokimliklarda “Yoshlar kuni” bo‘lishi belgilandi.
Shu kuni sohaga mas’ul rahbarlar mahalla, maktab va texnikumlarga borib, yoshlarni eshitishi va muammolarini hal qilishi ta’kidlandi.
Mazkur yig‘ilishda belgilangan vazifalarning ijrosini ta’minlash maqsadida kuni kecha Chodak kon boshqarmasi direktori Abdixalloq Miraxmedov ishtirokida “Rahbar va yoshlar uchrashuvi” o‘tkazildi.
Ochiq muloqot tarzida o‘tkazilgan uchrashuvda yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan masalalar yuzasidan rahbarga murojaat qilishdi. Jumladan, yoshlar tomonidan ko‘proq qulay mehnat sharoitlari yaratish, sport maydonchalari tashkil qilish va yashil makon loyihasida faollikni oshirish kabi takliflar bildirildi.
Bu kabi uchrashuvlarni o‘tkazishdan ko‘zlangan asosiy maqsad yoshlarning ijtimoiy faolligini oshirish, ularni qiynayotgan muammolarga tizimli yechim topishdir.

ChMA: Meeting of the Manager with the Youth
On February 24 of this year, during a dialogue between President Shavkat Mirziyoyev and young people, the introduction of “Youth Day” was announced. It will now be held every Thursday in ministries, departments, and khokimiyats.
On this day, as was emphasized, leaders of relevant fields should visit mahallas, schools, and technical schools to directly engage with young people, listen to their suggestions, and help solve pressing problems.
As part of implementing these objectives, a “Meeting of the Manager with the Youth” was recently held at the Chadak Mining Administration, with the participation of the enterprise’s director, Abdikhallok Mirakhmedov.
The event was held in the format of an open dialogue. Young workers had the opportunity to directly address their concerns to the manager. Specifically, proposals were made to create more comfortable working conditions, equip sports grounds, and increase participation in the “Yashil Makon” project.
The main goal of such meetings is to increase youth social engagement and develop systemic solutions to the pressing issues they face.