Chodak kon boshqarmasida rahbar va yoshlar uchrashuvi
Ma’lumki, joriy yilning 24-fevral kuni Ko‘ksaroy qarorgohida davlatimiz rahbari Shavkat Mirziyoyev yoshlar bilan muloqoti davomida mamlakatimizda har haftaning payshanba kuni vazirlik, idora va hokimliklarda “Yoshlar kuni” bo‘lishi belgilandi.
Shu kuni sohaga mas’ul rahbarlar mahalla, maktab va texnikumlarga borib, yoshlarni eshitishi va muammolarini hal qilishi ta’kidlandi.
Mazkur yig‘ilishda belgilangan vazifalarning ijrosini ta’minlash maqsadida kuni kecha Chodak kon boshqarmasi direktori Abdixalloq Miraxmedov ishtirokida “Rahbar va yoshlar uchrashuvi” o‘tkazildi.
Ochiq muloqot tarzida o‘tkazilgan uchrashuvda yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan masalalar yuzasidan rahbarga murojaat qilishdi. Jumladan, yoshlar tomonidan ko‘proq qulay mehnat sharoitlari yaratish, sport maydonchalari tashkil qilish va yashil makon loyihasida faollikni oshirish kabi takliflar bildirildi.
Bu kabi uchrashuvlarni o‘tkazishdan ko‘zlangan asosiy maqsad yoshlarning ijtimoiy faolligini oshirish, ularni qiynayotgan muammolarga tizimli yechim topishdir.

ЧРУ: Встреча руководителя с молодежью
24 февраля текущего года в ходе диалога главы государства Шавката Мирзиёева с молодёжью было объявлено о введении «Дня молодёжи», который теперь будет проводиться каждую неделю по четвергам в министерствах, ведомствах и хокимиятах.
В этот день, как было подчеркнуто, руководители профильных сфер должны выезжать в махалли, школы и техникумы, чтобы напрямую общаться с молодёжью, выслушивать их предложения и помогать в решении насущных проблем.
В рамках исполнения поставленных задач на днях в Чадакском рудоуправлении состоялась «Встреча руководителя с молодёжью» с участием директора предприятия Абдихаллока Мирахмедова.
Мероприятие прошло в формате открытого диалога. Молодые работники получили возможность напрямую обратиться к руководителю с волнующими их вопросами. В частности, прозвучали предложения по созданию более комфортных условий труда, обустройству спортивных площадок, а также активизации участия в проекте «Яшил макон».
Основная цель подобных встреч – повышение социальной активности молодёжи и выработка системных решений по актуальным проблемам, с которыми она сталкивается.