OAV vakillari e'tirof etildi
Bugun “Metallurg” MSda Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni munosabati bilan tadbir o‘tkazildi.
Unda OKMK rahbariyati va kombinat, shahar OAV vakillari ishtirok etishdi.
Tadbirda so‘z olgan “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” AJ boshqaruvi raisi, senator Abdulla Xursanov soha vakillariga o‘zining samimiy tilaklarini bildirib, so‘nggi yillarda OAV vakillarini qo‘llab-quvvatlash borasida yurtimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, ularning jamiyatda tutgan o‘rni, bugungi globallashuv davrida so‘zning qudrati cheksiz ekanligini, ommaga axborot yetkazishda haqqoniylik tamoyiliga amal qilish lozimligini ta'kidlab o‘tdi.
Tadbirda OKMK Axborot xizmati, Olmaliq shahar OAV vakillari Faxriy Yorliqlar va qimmatbaho sovg‘alar bilan rag‘batlantirildi.
Tadbir davomida OKMK faoliyati Respublikada e'tirof etilayotgani ta'kidlandi.
Ma'lumot uchun: "Olmaliq KMK" AJ Ochiqlik indeksi-2023 natijalari bo‘yicha aksiyadorlik jamiyatlari o‘rtasida 86,8 ball bilan birinchi o‘rinni egalladi. Respublika idoralari va tashkilotlari o'rtasida esa 2-o‘ringa sazovar bo'ldi.
Bundan tashqari, Aksiyadorlik jamiyatlari va kompaniyalar o‘rtasida “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” AJ Axborot xizmati rahbarining faoliyati 86,3 ball bilan yuqori darajada baholangan. 2022 yilga nisbatan esa o‘sish samaradorligi +4,3 barobarni tashkil etgan.

27 June 2024, 13:10 1711
Today, on June 27, the Metallurg Hall of Culture hosted an event dedicated to the Day of Press and Mass Media Workers of the Republic of Uzbekistan.
The event was attended by the management of the Almalyk Mining and Metallurgical Complex, as well as the “heroes of the occasion” - representatives of the mass media of the complex and Almalyk city.
Chairman of the Board of Almalyk MMC JSC, Senator Abdulla Khursanov, wholeheartedly congratulated those gathered on their professional holiday, expressed his warm wishes, noted the important role in providing the population with prompt, impartial and reliable information, and specifically focused on the reforms carried out in our country in recent years to support mass media representatives.
It is worth noting that owning to the support of the mass media, the information service of the complex took first place in the Openness Index 2023 among other joint-stock companies in our country. Among the republican departments and organizations, AMMC was awarded an honorable second place.
The activity of the head of the information service of Almalyk Mining and Metallurgical Complex JSC among joint-stock companies and companies of the country was estimated at 86.3 points. Compared to 2022, the growth rate in this area has increased by 4.3 times.
And according to tradition, during the event, an award ceremony was held for employees of the AMMC information service and representatives of the city's mass media with certificates of honor and valuable gifts.