OAV vakillari e'tirof etildi
Bugun “Metallurg” MSda Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni munosabati bilan tadbir o‘tkazildi.
Unda OKMK rahbariyati va kombinat, shahar OAV vakillari ishtirok etishdi.
Tadbirda so‘z olgan “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” AJ boshqaruvi raisi, senator Abdulla Xursanov soha vakillariga o‘zining samimiy tilaklarini bildirib, so‘nggi yillarda OAV vakillarini qo‘llab-quvvatlash borasida yurtimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, ularning jamiyatda tutgan o‘rni, bugungi globallashuv davrida so‘zning qudrati cheksiz ekanligini, ommaga axborot yetkazishda haqqoniylik tamoyiliga amal qilish lozimligini ta'kidlab o‘tdi.
Tadbirda OKMK Axborot xizmati, Olmaliq shahar OAV vakillari Faxriy Yorliqlar va qimmatbaho sovg‘alar bilan rag‘batlantirildi.
Tadbir davomida OKMK faoliyati Respublikada e'tirof etilayotgani ta'kidlandi.
Ma'lumot uchun: "Olmaliq KMK" AJ Ochiqlik indeksi-2023 natijalari bo‘yicha aksiyadorlik jamiyatlari o‘rtasida 86,8 ball bilan birinchi o‘rinni egalladi. Respublika idoralari va tashkilotlari o'rtasida esa 2-o‘ringa sazovar bo'ldi.
Bundan tashqari, Aksiyadorlik jamiyatlari va kompaniyalar o‘rtasida “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” AJ Axborot xizmati rahbarining faoliyati 86,3 ball bilan yuqori darajada baholangan. 2022 yilga nisbatan esa o‘sish samaradorligi +4,3 barobarni tashkil etgan.

Представители СМИ отметили свой праздник
27 июня во Дворце культуры «Металлург» состоялось мероприятие, посвященное Дню работников печати и средств массовой информации Республики Узбекистан.
Участие в мероприятии приняли руководство Алмалыкского горно-металлургического комбината, а также «виновники торжества» – представители средств массовой информации комбината и Алмалыка.
Председатель правления АО «Алмалыкский ГМК», сенатор Абдулла Хурсанов от всего сердца поздравил собравшихся с профессиональным праздником, выразил свои теплые пожелания, отметил важную роль в предоставлении населению оперативной, объективной и достоверной информации, отдельно остановился на проводимых в последние годы в нашей стране реформах по поддержке представителей СМИ.
Стоит отметить, что благодаря поддержке СМИ информационная служба комбината заняла первое место в Индексе открытости-2023 среди других акционерных обществ нашей страны. Среди республиканских ведомств и организаций АГМК удостоился почетного второго места.
Деятельность руководителя информационной службы АО «Алмалыкский горно-металлургический комбинат» среди акционерных обществ и компаний страны оценена в 86,3 балла. По сравнению с 2022 годом темп роста в этом направлении увеличился в 4,3 раза.
И по традиции в ходе мероприятия состоялась церемония награждения работников информационной службы АГМК и представителей СМИ города почетными грамотами и ценными подарками.