OKMKda sayyor qabullar tizimli ravishda oʻtkaziladi
Sayyor qabul jarayonida “Olmaliq KMK” AJ boshqaruv raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar boʻyicha oʻrinbosari S.Shermatov, kombinat xodimlari Kasaba uyushmasi kengashi raisi A.Xaydarov hamda kombinat Markaziy apparati bosh mutaxassislari ishtirok etdilar.
Qabul davomida bir necha ishch-xodimlarning murojaatlari tinglandi.
Prokurorga bildirilgan murojaatlardan tibbiy sanitariya qismi faoliyati boʻyicha,  shuningdek, kredit toʻlovlarini qoplashda yordam berish, uy-joy olish uchun kombinat tomonidan moliyaviy koʻmaklashish, shahar jamoat transporti bilan bogʻliq masalani hal etish kabi masalalar oʻrin oldi.
Shuningdek, sayyor qabulda oʻz ixtiyori bilan tanishiga olib bergan kredit mablagʻlari qaytarilmayotganligi, kombinat tarkibiy boʻlinmalariga boshqa ishga oʻtish, kombinat tasarrufidagi  oilaviy yotoqxonadan joy ajratish, ishida amaliy yordam berish kabi masalalar boʻyicha ishchi-xodimlar tomonidan murojaatlar bildirildi.
Olmaliq ixtisoslashtirilgan prokurori O.Matxalikov, “Olmaliq KMK” AJ boshqaruv raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar boʻyicha oʻrinbosari S.Shermatov hamda kombinat mutaxassislari tomonidan murojaatchilarga joyida tegishli tushuntirish hamda tavsiyalar berilib, ijro uchun mas’ullarga tegishli topshiriq va koʻrsatmalar berildi.
Bundan tashqari, kredit mablagʻlarini tanishiga ixtiyoriy ravishda olib berib, qaytarilmayotganligi toʻgʻrisidagi murojaat Olmaliq ixtisoslashtirilgan prokurori tomonidan alohida nazoratga olindi.
Bu kabi sayyor qabul jarayonlarini Olmaliq ixtisoslashtirilgan prokuraturasi hamda “Olmaliq KMK” AJ hamkorlikda tizimli ravishda oʻtkazilishi belgilab olindi.

On-site Receptions at AMMC: Dialogue with Workers on the Ground
On June 11 of this year, a mobile reception was held at the Technological Transport Department of Almalyk Mining and Metallurgical Complex, which was conducted by the specialized prosecutor of the city of Almalyk Rasul Matkhalikov.
The reception was attended by the Deputy Chairman of the Board of JSC Almalyk MMC for Personnel and Social Issues S. Shermatov, the Chairman of the Council of the Trade Union of AMMC Workers A. Khaidarov, as well as leading specialists of the central office of the enterprise.
The appeals concerned various issues: the work of the sanitary and medical service, assistance in repaying loans, financial support for the purchase of housing, as well as improving the situation with urban public transport.
Some employees complained that loan funds voluntarily issued to friends are not returned. Issues were also raised about transferring to another position within the plant, providing places in a family hostel and providing practical assistance on work issues.
Detailed explanations and recommendations were given for all appeals. Specialized prosecutor R. Matkhalikov, deputy chairman of the board S. Shermatov and specialists of the plant instructed responsible persons to take measures on each issue.
The prosecutor paid special attention to complaints about non-return of funds transferred to acquaintances, taking these cases under personal control.
The management of the specialized prosecutor's office of Almalyk and AMMC came to the decision to conduct such on-site receptions on a regular basis.