+998 71 619 23 33Joriy yilning 8-12 aprel kunlari Marg‘ilon shahrida oliy va birinchi ligadagi ayollar jamoalari o‘rtasida basketbol bo‘yicha O‘zbekiston chempionatining 2-tur o‘yinlari bo‘lib o‘tdi.
Murabbiy Jahongir Xodjayev boshchiligidagi OKMK basketbol jamoasi Qoraqalpog‘iston Respublikasi, “So‘g‘diyona” FSK(Navoiy), Toshkent jamoalari bilan bahs olib borishdi.
8-aprel kuni 1-o‘yinda OKMK jamoasi 82-26 hisobida g‘alaba qozondi. 9-aprel kuni esa Toshkent jamoasi 104-60 hisobida mag‘lub etildi.
10-aprel kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasi jamoasi bilan o‘tkazilgan 3-o‘yinda OKMK jamoasi a'zolari 87-64 hisobida zafar quchishdi.
11-aprel kuni “So‘g‘diyona” FSK bilan kechgan 4-o‘yinda vakilalarimiz yirik 113-29 hisobidagi g‘alabani o‘z hisoblariga yozib qo‘yishdi.
12-aprel kuni poytaxtliklar bilan o‘tkazilgan 5-o‘yinda ham OKMK basketbolchi ayollari 79-48 hisobidagi g‘alabaga erishdilar.
Shunday qilib barcha uchrashuvlarni g‘alaba bilan yakunlagan OKMK jamoasi 20 ochko jamg‘argan holda turnir jadvalida peshqadamlik qilishmoqda.
Eslatib o‘tamiz, Murabbiy Jahongir Xodjayev shogirdlarining hisobida 10 karra mamlakat chempionligi, 13 karra O‘zbekiston kubogi va 8 karra O‘zbekiston mustaqilligi kubogi kabi yutuqlar borligini alohida ta'kidlash joiz.

По итогам второго тура лидируют баскетболистки АГМК
С 8 по 12 апреля этого года в Маргилане прошли игры второго тура высшей и первой лиг Чемпионата Узбекистана по баскетболу среди женских команд.
Баскетболистки АГМК состязались в этом туре с командами Каракалпакской республики, ФСК «Согдиана» (город Навои), города Ташкента.
В первой игре против команды ФСК «Согдиана», которая состоялась 8 апреля, воспитанницы тренера Жахонгира Ходжаева одержали уверенную победу со счетом 82-26. 9 апреля наши спортсменки победили команду Ташкента со счетом 104-60.
10 апреля баскетболистки АГМК выиграли у команды Каракалпакстана со счетом 87-64. 11 апреля одержана разгромная победа над командой ФСК «Согдиана» – 113 против 29.
В завершающий день второго тура чемпионата команда АГМК одолела своего оппонента из Ташкента (79-48).
По итогам второго тура наши баскетболистки, одержавшие верх во всех матчах, набрали 20 очков и являются лидерами турнирной таблицы.