+998 71 619 23 33Joriy yilning 8-12 aprel kunlari Marg‘ilon shahrida oliy va birinchi ligadagi ayollar jamoalari o‘rtasida basketbol bo‘yicha O‘zbekiston chempionatining 2-tur o‘yinlari bo‘lib o‘tdi.
Murabbiy Jahongir Xodjayev boshchiligidagi OKMK basketbol jamoasi Qoraqalpog‘iston Respublikasi, “So‘g‘diyona” FSK(Navoiy), Toshkent jamoalari bilan bahs olib borishdi.
8-aprel kuni 1-o‘yinda OKMK jamoasi 82-26 hisobida g‘alaba qozondi. 9-aprel kuni esa Toshkent jamoasi 104-60 hisobida mag‘lub etildi.
10-aprel kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasi jamoasi bilan o‘tkazilgan 3-o‘yinda OKMK jamoasi a'zolari 87-64 hisobida zafar quchishdi.
11-aprel kuni “So‘g‘diyona” FSK bilan kechgan 4-o‘yinda vakilalarimiz yirik 113-29 hisobidagi g‘alabani o‘z hisoblariga yozib qo‘yishdi.
12-aprel kuni poytaxtliklar bilan o‘tkazilgan 5-o‘yinda ham OKMK basketbolchi ayollari 79-48 hisobidagi g‘alabaga erishdilar.
Shunday qilib barcha uchrashuvlarni g‘alaba bilan yakunlagan OKMK jamoasi 20 ochko jamg‘argan holda turnir jadvalida peshqadamlik qilishmoqda.
Eslatib o‘tamiz, Murabbiy Jahongir Xodjayev shogirdlarining hisobida 10 karra mamlakat chempionligi, 13 karra O‘zbekiston kubogi va 8 karra O‘zbekiston mustaqilligi kubogi kabi yutuqlar borligini alohida ta'kidlash joiz.

+998 71 619 23 33From April 8 to April 12 this year, games of the second round of the highest and first leagues of the Uzbekistan Basketball Championship among women's teams were held in Margilan.
Basketball players of AMMC competed in this round with the teams of the Karakalpak Republic, the FSK "Sogdiana" (Navoi city), the city of Tashkent.
In the first game against the team of FSK "Sogdiana", which took place on April 8, the pupils of the coach Jakhongir Khodjaev won a landslide victory with a score of 82-26. On April 9, our athletes defeated the Tashkent team with a score of 104-60.
On April 10, AMMC basketball players won against the team of Karakalpakstan with a score of 87-64. On April 11, a crushing victory was won over the team of the FSK "Sogdiana" - 113 against 29.
On the final day of the second round of the championship, the AMMC team defeated their opponent from Tashkent (79-48).
According to the results of the second round, our basketball players, who won in all matches, scored 20 points and are leaders in the standings.