7 oy davomida birlashmada 115,8 mlrd so‘mlik foyda olindi
Nodir metallar va qattiq qotishmalar ishlab chiqarish bo‘yicha ilmiy ishlab chiqarish birlashmasi tomonidan joriy yilning 7 oyi davomida barcha ishlab chiqarish ko‘rsatkichlari bajarilishiga erishildi.
Jumladan, 2022 yil yanvar-iyul holatiga ko‘ra, reja bo‘yicha 135,6 mlrd so‘mlik sanoat mahsuloti ishlab chiqarilishi belgilangan edi. Amalda esa 238,0 mlrd so‘mlik sanoat mahsulotlari ishlab chiqarilgan holda reja 175,5%ga bajarilganini alohida ta'kidlash joiz.
Ishlab chiqarilayotgan mahsulotlarni eksporti bo‘yicha 5,8 mln dollarlik reja belgilangan edi. Amalda 20,6 mln dollarlik mahsulot eksporti amalga oshirilib, reja 357,7%ga uddalangan.
Mahalliylashtirish dasturi ham birlashmada samarali amalga oshirib kelinayapti. Dastur doirasida  42ta loyiha asosida 62 735,2 mln so‘mlik mahsulot ishlab chiqarilib, reja 100,7%ga uddalangan.
Texnologik ishlab chiqarish rejimiga qat'iy amal qilish, ishga bo‘lgan jiddiy yondashuv va mas'uliyat sabab 7 oyda birlashma tomonidan ishlab chiqarishdan 115,8 mlrd so‘mlik foyda olinganini alohida ta'kidlash joiz.

115.8 billion soums of profit was obtained in the association for 7 months
During the 7 months of this year, all production indicators were achieved by the scientific production association for the production of rare metals and hard alloys.
In particular, as of January-July 2022, it was planned to produce 135.6 billion soums worth of industrial products. In practice, it should be noted that the plan was fulfilled by 175.5 percent, with the production of industrial products worth 238.0 billion soums.
A $5.8 million plan was set for the export of manufactured products. In practice, 20.6 million dollars worth of products were exported, and the plan was achieved by 357.7 percent.
The localization program is also being implemented effectively in the association. Within the framework of the program, 62,735.2 million soum worth of products were produced on the basis of 42 projects, and the plan was achieved by 100.7 percent.
It is worth noting that due to strict adherence to the technological production regime, serious approach to work and responsibility, the association made a profit of 115.8 billion soums from production in 7 months.