+998 71 619 23 33Ixtisoslashtirilgan ta’mirlash ishlari boshqarmasida Aksilkorrupsiya oyligi doirasida "9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni"ga bagʻishlangan “Korrupsiya - taraqqiyot kushandasi" mavzusida davra suhbati boʻlib oʻtdi.
Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurash kuniga bag‘ishlab ochiq muloqot tarzida o‘tkazilgan tadbirda “Olmlaiq KMK” AJ Komplaens xizmati boshligʻi v.b. Shuhrat Jurayev, 2-MBF boshligʻining tartibot va TMBB boʻyicha oʻrinbosari Iskandar Shamsiyev, Ixtisoslashtirilgan ta’mirlash ishlari boshqarmasi boshligʻi Xusniddin Sulaymonov hamda muhandis-texnik xodimlar ishtirok etishdi.
Yig‘ilishda korrupsiyaga qarshi muhitni shakllantirishning dolzarb masalalari va rejalari muhokama qilindi. “Olmaliq KMK” AJning korrupsiyaga qarshi kurashish va uning oldini olish yoʻnalishida 2024 — 2025 yillar uchun belgilangan maqsad va vazifalari ishlab chiqilganligini, kombinat miqyosida 279 ta funksiya va vazifalar korrupsiyaga moyillik darajasini baholashdan oʻtkazilganligini, manfaatlar toʻqnashuvini oldini olish va bartaraf etish tartibi, shuningdek manfaatlar toʻqnashuviga oid kadrlar va ma’muriy tizimni shakllantirish maqsadida deklaratsiyalar, xabarnoma hamda reyestr yuritish ishlarini toʻliq raqamlashtirish ishlari olib borilayotganligi ta’kidlab oʻtildi.

+998 71 619 23 33As part of the month of fighting corruption, the AMMC Specialized Repair Works Department held an event on the topic “Corruption – an obstacle to development.”
The event dedicated to December 9 – International Anti-Corruption Day was attended by Acting Head of the Compliance Service of JSC Almalyk MMC Shukhrat Juraev , Deputy Head of SSP-2 for the regime and safety of inventory items Iskandar Shamsiev , Head of the SRWD Khusniddin Sulaimonov and engineering and technical workers.
During the event, current issues and plans for the formation of an anti-corruption environment were discussed. It was noted that the goals and objectives of Almalyk MMC JSC for combating and preventing corruption for 2024-2025 have been developed, an assessment of the level of propensity for corruption of 279 functions and tasks across the plant has been carried out, and work is underway to digitalize the processes of maintaining declarations, notifications and registers in order to develop a procedure for preventing and eliminating conflicts of interest.