OKMK xodimlari xalqaro shartnomalar bo‘yicha malaka oshirishdi
Kuni kecha Adliya vazirligi huzuridagi Yuridik kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish institutida xalqaro standartlar bo‘yicha o‘tkazilgan professional o‘qitish kursi o‘z nihoyasiga yetdi.
Mazkur o‘quv kurslarida Investitsiyalar va kapital qurilish departamenti Tender savdolarini muvofiqlashtirish va o‘tkazish, shartnomlarini tuzish, ekspertiza qilish va ro‘yxatdan o‘tkazish sektorining yetakchi muhandislari Shahnoza Abdullayeva hamda Shohboz Masharipovlar ham ishtirok etishdi.
Mashg‘ulotlar White & Case, Foley Hoag, Squire Patton Boggs, Curtis, Mayer Brown, CMS va Baker Botts kabi xalqaro miqyosda tan olingan yuridik firmalar ekspertlari ishtirokida o‘tkazildi.
Tinglovchilar o‘quv jarayonida global standartlar asosida tahliliy fikrlash, xalqaro talablarga mos yondashuvlar va amalda qo‘llaniladigan mexanizmlarni chuqur o‘zlashtirdilar.
Yakuniy tadbirda O‘zbekiston Respublikasi adliya vaziri o‘rinbosari Sh. Rabiyev ishtirok etib, White & Case LLP (AQSh) xalqaro yuridik firmasining yetuk eksperti Carolyn Lamm bilan birgalikda tinglovchilarga sertifikatlarni tantanali ravishda topshirdi.
Olingan bilim va ko‘nikmalar tinglovchilarning kasbiy faoliyatida mustahkam asos bo‘lib xizmat qiladi.

+998 71 619 23 33В Институте переподготовки и повышения квалификации юридических кадров при Министерстве юстиции завершился профессиональный курс, организованный по международным стандартам.
В программе приняли участие ведущие инженеры сектора по координации и проведению тендерных торгов, заключению, экспертизе и регистрации договоров Департамента инвестиций и капитального строительства – Шахноза Абдуллаева и Шохбоз Машарипов.
Занятия проводили эксперты известных международных юридических фирм: White & Case, Foley Hoag, Squire Patton Boggs, Curtis, Mayer Brown, CMS и Baker Botts.
В ходе обучения слушатели освоили навыки аналитического мышления в соответствии с глобальными стандартами, познакомились с современными подходами и практическими механизмами, применяемыми в международной юридической практике.
На заключительном мероприятии заместитель Министра юстиции Республики Узбекистан Ш. Рабиев вместе с ведущим экспертом фирмы White & Case LLP (США) Кэролин Ламм торжественно вручил участникам сертификаты.
Полученные знания и навыки станут прочной основой для дальнейшей профессиональной деятельности специалистов.