Avtomobil transporti boshqarmasida ochiq muloqot
OKMK boshqaruvi raisining 2022 yil 31 avgustdagi 1037-sonli buyrug‘iga muvofiq, tuzilgan ishchi guruh tomonidan navbatdagi o‘rganish ishlari Avtomobil transporti boshqarmasida o‘tkazildi.
Ijtimoiy va ma'naviy-ma'rifiy muhit, yoshlar masalalari va hamda turli ko‘rinishdagi jinoyatchilik va korrupsiyaga qarshi kurashish  borasida amalga oshirilgan ishlarning samaradorligi bo‘yicha o‘rganish ishlarining yakunlariga bag‘ishlangan muhokama yig‘ilishi joriy yilning 21 sentyabr kuni bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda OKMK boshqaruvi raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari S.Shermatov, transport va logistika bo‘yicha o‘rinbosari R.Sanaqulov, mas'ul rahbarlar va ishchi-xodimlar ishtirok etishdi.
Ochiq muloqot tarzida o‘tkazilgan yig‘ilishda ishchi guruh tomonidan o‘rganishlar davomida aniqlangan kamchiliklar muhokama etildi. Aniqlangan kamchiliklarning aksariyati o‘rganish mobaynida barataraf etilgani qayd etib o‘tildi.
Shuningdek, tadbirda o‘rta bo‘g‘in xodimlarining hujjatlar bilan ishlash ko‘nikmalarini oshirish uchun o‘quv kurslari tashkil etish, ishchi-xodimlarning fikr va mulohazalari, e'tirozlari uchun maxsus Murojaat qutilarini joylarda ko‘paytirish va harakatlantirish hamda korxona buyrug‘i asosida ushbu murojaat qutilarini komission ravishda tizimli ravishda haftada 1 marotaba ochib o‘rganish ishlarini tashkil qilish lozimligi haqida takliflar bildirildi.
Aniqlangan muammo va kamchiliklarni belgilangan muddatlarda bartaraf etish bo‘yicha tegishli mas'ullarga ko‘rsatmalar berildi.
Har bir mas'ul rahbarning ishchi-xodimlar bilan muntazam ochiq muloqotini yo‘lga qo‘yish lozimligi ta'kidlandi.

Открытый диалог в управлении автомобильного транспорта
В целях исполнения приказа председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» от 31 августа 2022 года № 1037 рабочая группа провела в управлении автомобильного транспорта очередную работу по изучению социальной, духовно-просветительской среды, проблем молодежи, эффективности мероприятий по борьбе с преступностью, правонарушениями и коррупцией.
21 сентября прошло собрание, посвященное итогам изучений, в котором приняли участие заместители председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по персоналу и социальным вопросам Саъди Шерматов, по транспорту и логистике Равшан Санакулов, а также руководители и ответственные лица.
В ходе мероприятия, проведенного в атмосфере открытого диалога, были обсуждены недостатки, выявленные в ходе работ. Отмечено, что большинство из них устранены уже на стадии проведенного изучения.
Также на мероприятии были высказаны предложения по организации учебных курсов для повышения навыков работы с документами сотрудников среднего звена. Кроме этого, озвучено предложение о необходимости увеличения количества специальных ящиков для приёма обращений, жалоб и предложений работников, анализ и изучение которых будут проводиться раз в неделю на основании приказа предприятия.
Ответственным лицам было поручено устранить выявленные проблемы и недостатки в установленные сроки.
Также была отмечена необходимость организации регулярного открытого диалога руководителей с работниками.