Jumladan, 571,2 mlrd so‘mlik sanoat mahsulotlari ishlab chiqarilib, prognoz 141,1%ga bajarildi. O‘sish sur'ati esa +166,4%ni tashkil etdi.
Mahsulotlar kesimida oladigan bo‘lsak volfram konsentrati tayyorlash bo‘yicha prognoz ko‘rsatkichi 121,3%ni tashkil etib, 34,7 tonna ushbu mahsulot ishlab chiqarilgan.
Shuningdek, 1079,1 tonna molibden 3 oksidi ishlab chiqarilib, prognoz 110,3%ga bajarilgan.
Bundan tashqari, molibden shtabik va briketlar ishlab chiqarish bo‘yicha prognoz ko‘rsatkichi 109,1%ni tashkil etgan holda 750,6 tonna ushbu mahsulot tayyorlangan.
Olovbardosh keramik buyumlar ishlab chiqarish prognozi ham 100,6%ga bajarilib, 924,6 tonna ushbu mahsulotlar tayyorlashga erishilgan.
Birlashmada mahalliylashtirish dasturi ham samarali amalga oshirib kelinmoqda. Dastur doirasida 49ta loyiha amalga oshirilib, 78,7 mlrd so‘mlik mahsulot ishlab chiqarilgan holda prognoz 102,8%ga bajarilgan.
Birlashma tomonidan ishlab chiqarilayotgan mahsulotlar eksporti bo‘yicha prognoz 171,4%ga bajarilib, 45,387 mln dollarlik mahsulot eksport qilingan.
Ma'lumot uchun: birlashma mehnat jamoasi joriy yil uchun belgilangan rejani avgust oyidayoq muddatidan avval bajargandi.

+998 71 619 23 33За период с января по ноябрь трудовой коллектив научно-производственного объединения по производству редких металлов и твердых сплавов АГМК добился высоких производственных результатов.
В частности, за отчетный период произведено промышленной продукции на сумму 571,2 млрд сумов, прогноз выполнен на 141,1%. Темп роста в этом направлении составил +166,4%.
В разрезе продукций: прогнозный показатель по производству вольфрамового концентрата выполнен на 121,3%. Произведено 34,7 т данной продукции. Трехокиси молибдена произведено 1079,1 тонны, прогноз выполнен на 110,3%.
Кроме этого, произведено 750,6 т молибденовых штабиков и брикетов, прогноз выполнен на 109,1%.
Высокий результат зафиксирован и по выпуску огнеупорных керамических изделий. Произведено 924,6 тонны данной продукции, выполнение прогноза составило – 100,6% от плана.
На предприятии также эффективно реализуется Программа локализации. Так, в рамках Программы реализовано 49 проектов, произведено продукции на сумму 78,7 млрд сумов, прогноз выполнен на 102,8%.
Наряду с этим на 171,4% выполнен экспортный прогноз. Зарубежным потребителям экспортировано продукции на сумму 45,386 млн долларов США.
Стоит отметить, что трудовой коллектив объединения досрочно выполнил производственные задания на 2023 год.