“Eng yaxshi ish taqsimlovchi”
Kuni kecha Mis eritish zavodida zavod Kasaba uyushmasi qo‘mitasi hamda Xotin-qizlar va gender tengligi maslahat kengashi hamkorligida “Eng yaxshi ish taqsimlovchi” kasb mahorati tanlovi tashkil etildi.
Tanlovda ishtirokchilar o‘z kasbiy mahoratini namoyish etib, ishni samarali rejalashtirish, Mehnat kodeksi va jamoa shartnomasi asosida ish yuritish hamda jamoa bilan hamkorlik qilish bo‘yicha baholandi.
Tanlov yakuniga ko‘ra, uchinchi o‘ringa Sulfat kislotasi ishlab chiqarish sexi ish taqsimlovchisi Malikaxon Hasanova loyiq ko‘rildi.
Ikkinchi o‘rinni Kamyob metallar ishlab chiqarish sexi ish taqsimlovchisi Muxlisa Tursunova egalladi.
Nazorat o‘lchash asboblari va avtomatika sexi ish taqsimlovchisi Baxtiniso Buranova g‘oliblikni qo‘lga kiritib, “Eng yaxshi ish taqsimlovchi”, deya e’tirof etildi.
G‘oliblar pul mukofotlari bilan rag‘batlantirildi.
Bu kabi tanlovlar korxonada mehnat unumdorligini oshirish va xodimlarni qo‘llab-quvvatlashda muhim ahamiyatga ega.

«Лучший распределитель работ»
На медеплавильном заводе АГМК по инициативе профсоюзного комитета совместно с консультативным советом по вопросам женщин и гендерного равенства предприятия прошёл конкурс профессионального мастерства «Лучший распределитель работ».
В ходе конкурса участники продемонстрировали уровень своей профессиональной подготовки. Оценивались навыки эффективного планирования производственных задач, ведение документации и организации работы в соответствии с Трудовым кодексом и коллективным договором, а также умение выстраивать взаимодействие с коллективом.
По итогам конкурса третье место заняла Маликaхон Хасанова (сернокислотный цех), второе место присуждено Мухлисе Турсуновой (цех по производству редких металлов). Победителем конкурса и обладателем звания «Лучший распределитель работ» признана Бахтинисо Буранова (цех контрольно-измерительных приборов и автоматики).
Победителей наградили денежными премиями. Подобные профессиональные конкурсы играют важную роль в повышении производственной эффективности и укреплении трудовой дисциплины.