“Eng yaxshi ish taqsimlovchi”
Kuni kecha Mis eritish zavodida zavod Kasaba uyushmasi qo‘mitasi hamda Xotin-qizlar va gender tengligi maslahat kengashi hamkorligida “Eng yaxshi ish taqsimlovchi” kasb mahorati tanlovi tashkil etildi.
Tanlovda ishtirokchilar o‘z kasbiy mahoratini namoyish etib, ishni samarali rejalashtirish, Mehnat kodeksi va jamoa shartnomasi asosida ish yuritish hamda jamoa bilan hamkorlik qilish bo‘yicha baholandi.
Tanlov yakuniga ko‘ra, uchinchi o‘ringa Sulfat kislotasi ishlab chiqarish sexi ish taqsimlovchisi Malikaxon Hasanova loyiq ko‘rildi.
Ikkinchi o‘rinni Kamyob metallar ishlab chiqarish sexi ish taqsimlovchisi Muxlisa Tursunova egalladi.
Nazorat o‘lchash asboblari va avtomatika sexi ish taqsimlovchisi Baxtiniso Buranova g‘oliblikni qo‘lga kiritib, “Eng yaxshi ish taqsimlovchi”, deya e’tirof etildi.
G‘oliblar pul mukofotlari bilan rag‘batlantirildi.
Bu kabi tanlovlar korxonada mehnat unumdorligini oshirish va xodimlarni qo‘llab-quvvatlashda muhim ahamiyatga ega.

“The Best Progressman”
At the AMMC copper smelter, a professional skills competition, “Best Progressman”, was held at the initiative of the trade union committee and the women and gender equality advisory council of the enterprise.
During the competition, the participants demonstrated the level of their professional training. The skills assessed included effective planning of production tasks, documentation and organization of work in accordance with the Labor Code and collective agreement, as well as the ability to build interaction with the team.
According to the results of the competition, Malikakhon Khasanova (sulfuric acid workshop) took third place, and Mukhlisa Tursunova (rare metals workshop) was awarded second place. Bakhtiniso Buranova (control and measuring instruments and automation shop) was recognized as the winner of the competition and the title of “Best Progressman”.
The winners were awarded cash prizes. Such professional competitions play an important role in increasing of production efficiency and strengthening of labor discipline.