Inson qadri ulug‘langan yurtda xotira mangu, qadr muqaddasdir!
"Olmaliq KMK" AJ Xotin-qizlar va gender tenglik masalalari bo‘yicha maslahat kengashi tomonidan e’lon qilingan “Oilamiz — kelajagimiz” oyligi doirasida hamda 9-may — Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan Texnik nazorat xizmatida ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tashkil etilgan “Uch avlod uchrashuvi” davra suhbati yillar davomida shakllangan “ustoz-shogird” an’analarining go‘zal namunasiga aylandi. Uchrashuvning bosh qahramonlari sifatida Texnik nazorat xizmatida 40 yildan ortiq fidokorona mehnat qilib, soha rivojiga beqiyos hissa qo‘shgan, bugungi kunda keksalik gashtini surayotgan faxriylarimiz — Barchin Urinbayeva va Yanglish Masaliyeva taklif etildi.
Shuningdek, suhbatda 30 yilga yaqin tajribaga ega, o‘z bilimlarini yoshlarga meros qoldirib kelayotgan mahoratli mutaxassislar — Barno Umaraliyeva va Bo‘stanoy Beknazarovalar ham ishtirok etishdi. Samimiy ruhda kechgan muloqot davomida faxriylarimiz mehnat faoliyatlaridagi mashaqqatli, ammo sharafli yo‘llari, qiziqarli voqealar va o‘z ustozlaridan o‘rgangan hayot maktablari haqida to‘lqinlanib so‘zlab berdilar.
Mazmunli o‘tgan ushbu uchrashuv yosh mutaxassislar uchun haqiqiy motivatsiya va tajriba maydoni bo‘ldi. Ular o‘zlarini qiziqtirgan kasbiy va hayotiy savollariga batafsil javob oldilar. Bu kabi tadbirlar avlodlar o‘rtasidagi ma’naviy ko‘prikni mustahkamlashga va boy ish tajribasini kelajak avlodga bezavol yetkazishga xizmat qiladi.

+998 71 619 23 33On May 7, 2026, a spiritual and educational event was held among the employees of the technical control service as part of the month of “Our Family - Our Future” announced by the Advisory Council on Women and Gender Equality of the AMMC, and also in honor of Remembrance and Honor Day.
The organized meeting “Dialogue of Three Generations” became a vivid example of the long-standing tradition of “Mentor and Apprentice”. The central figures of meeting were technical control service veterans Barchin Urinbaeva and Yanglish Masalieva, who have dedicated more than 40 years to selfless work and made an invaluable contribution to the industry development.
The discussion also featured experienced specialists with nearly thirty years of experience - Barno Umaralieva and Bustana Beknazarova - who generously share their knowledge and guidance with their younger colleagues today. In a warm atmosphere, veterans talked about their difficult but glorious careers, sharing interesting stories and lessons learned from their own mentors.
This meaningful meeting became a real source of motivation and practical experience for young professionals. They received answers to professional and life questions, as well as important lessons in dedication and responsibility. Such events strengthen the spiritual bridge between generations and help pass on rich work experience to future employees.