+998 71 619 23 33Joriy yilning 14-15 aprel kunlari Belorussiyaning Jodino shahrida “BELAZ Challenge-2025” V xalqaro chempionati bo‘lib o‘tdi.
Unda Rossiya va Belorussiyaning 10 ta nufuzli texnika oliy o‘quv yurtlari qatorida Milliy texnologik tadqiqotlar universiteti “MISIS”ning Olmaliq filiali jamoasi ham ishtirok etdi.
Jumladan, filialning 4-bosqich talabalari Muhriddin Jumaqulov, Kirill Ivanov va Doniyor Elyorov o‘zlarining yuqori bilimlarini, kreativ va nostandart fikrlash qobiliyatini namoyish etishdi.
Ular chempionatning “Eng kreativ videotashrif”, “Ichki yonuv dvigatellarining issiqlik muammolarini nostandart hal etish yechimlari”, “Obyektivdagi BelAZ” fototanlovlarida talabalar ligasining yuqori 51 ballini jamg‘arib, sharafli 3-o‘rinni egallashdi.
Ushbu natijalar bilan O‘zbekiston vakillari MISIS (Moskva), Sibir federal universiteti, Murmansk Arktika universiteti, Ural davlat konchilik universiteti (Rossiya), Gomel davlat texnika universiteti va Belorus milliy texnika universiteti (Belorussiya) talabalaridan iborat jamoalarini ortda qoldirishga muvaffaq bo‘lishdi.
Filial talabalari tanlovning faxrli nishoni va yorliqlar hamda qimmatbaho sovrinlar bilan taqdirlanishdi.

Студенты АФ НИТУ «МИСиС» стали призёрами международного чемпионата
14–15 апреля этого года в городе Жодино (Беларусь) состоялся V Международный чемпионат «BELAZ Challenge-2025».
В соревнованиях приняли участие команды из 10 ведущих технических вузов России и Беларуси. Среди них — команда Алмалыкского филиала Национального исследовательского технологического университета «МИСиС».
Студенты 4 курса филиала — Мухриддин Жумакулов, Кирилл Иванов и Дониёр Эльёров — достойно представили свой университет, продемонстрировав высокий уровень знаний, креативность и нестандартное мышление.
По итогам конкурса ребята заняли почётное третье место в студенческой лиге, набрав 51 балл. Благодаря системной и интенсивной подготовке, наши студенты удостоились рекордного количества номинаций:
• Самая креативная видеовизитка;
• Самый нестандартный подход к решению кейса Теплотехническое состояние двигателей внутреннего сгорания (ДВС)»;
• Признание студенческой лиги;
• Победа в фотоконкурсе «БЕЛАЗ в объективе».
Команда из Узбекистана обошла участников из «МИСиС» (Москва), Сибирского федерального университета, Мурманского арктического университета, Уральского государственного горного университета (Россия), а также Гомельского государственного технического университета и Белорусского национального технического университета.
По итогам чемпионата студенты Алмалыкского филиала были награждены почетными знаками, дипломами и ценными призами.