+998 71 619 23 33Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 1 martdagi “Yoshlik- I” koni negizida “Olmaliq KMK” AJning ishlab chiqarish quvvatlarini kengaytirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi hamda “Ishlab chiqarish quvvatlarini modernizasiya qilish, sanoat tarmoqlarini texnik va texnologik jihatdan qayta jihozlash jarayonini jadallashtirish chora-tadbirlari to’g’risida”gi Qarorlari asosida 3-Mis boyitish fabrikasi bunyod etilmoqda.
Mazkur qurilish ishlari haqida Loyiha ofisi PR xizmati ma’lumot beradi.
Bugun mazkur loyiha doirasida amalga oshirilayotgan ishlar koʻlami katta. Loyihalashtirish jarayonida hamkor tashkilotlar mutaxassislari belgilangan vazifalar ustida ishlar olib borilmoqda.
3-MBFni loyihalash va qurilish jarayonlarida Worley Parsons vakillari texnik nazoratni amalga oshirsa, Technip PMC Services Ltd xodimlari esa loyihalashtirish ishlarini tasdiqlab, jarayonga jalb qilingan ma’lumotlarni muvofiqlashtirish bilan shugʻullanishadi. Loyihalash ishlari esa Italiyaning “Wood” kompaniyasi tomonidan amalga oshirilmoqda.
Oʻrta maydalash korpusi qurish obektida armirlash va beton quyish ishlari davom etmoqda.
Uskunalar uchun poydevor tayyorlash boʻyicha ishlarning asosiy qismi yakunlanib, 1- va 2-pogʻonalar qurib bitkazildi.
Ruda tayyorlash korpusi loyihasining oʻz vaqtida va toʻgʻri bajarilishini ta’minlash uchun ishlar uzluksiz davom etmoqda.
Bosh pudratchi Enter Engineering tomonidan oʻz ishlab chiarish korxonasini oʻrnatish detallari va metallkonstruksiyalar ishlab chiqarish uchun jihozladi.
Jor yilning iyun oyida ikkilamchi maydalash binosi uchun uskunaning asosiy bloki – KSD-3000/1500 maydalagichi yetkazib berilishi kutilmoqda.
Yakuniy qabul nazorati ishlab chiqaruvchi hududida loyiha idorasi xodimlari ishtirokida amalga oshiriladi. Bu yerda ham sinovlar oʻtkazilayapti.

+998 71 619 23 33On March 1, 2017, the President of the Republic of Uzbekistan "On the measures to expand the production capacity of Almalyk MMC" JSC on the basis of the "Yoshlik-I" mine and "Measures to accelerate the process of modernization of production capacity, technical and technological re-equipment of industrial sectors" 3-Copper beneficiation factory is being built on the basis of Decisions on.
The PR service of the Project Office will provide information about these construction works.
Today, the scope of work being carried out within the framework of this project is large. In the process of designing, the experts of the partner organizations are working on the tasks set.
During the design and construction process of the 3rd Copper Enrichment Plant, representatives of Worley Parsons perform technical supervision, while employees of Technip PMC Services Ltd. approve the design work and coordinate the data involved in the process. Design works are carried out by the Italian company "Wood".
Reinforcement and concrete pouring are ongoing at the construction site of the medium crushing body.
The main part of the work on the preparation of the foundation for the equipment has been completed, and the 1st and 2nd stages have been completed.
Work is ongoing to ensure timely and accurate completion of the Ore Corps project.
The main contractor, Enter Engineering, has equipped its own manufacturing facility for the production of installation details and metal structures.
The main unit of equipment for the secondary crushing plant - the KSD-3000/1500 crusher - is expected to be delivered in June of this year.
The final acceptance control is carried out in the manufacturer's area with the participation of the project office staff. Tests are being conducted here as well.