+998 71 619 23 33Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 1 martdagi “Yoshlik- I” koni negizida “Olmaliq KMK” AJning ishlab chiqarish quvvatlarini kengaytirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi hamda “Ishlab chiqarish quvvatlarini modernizasiya qilish, sanoat tarmoqlarini texnik va texnologik jihatdan qayta jihozlash jarayonini jadallashtirish chora-tadbirlari to’g’risida”gi Qarorlari asosida 3-Mis boyitish fabrikasi bunyod etilmoqda.
Mazkur qurilish ishlari haqida Loyiha ofisi PR xizmati ma’lumot beradi.
Bugun mazkur loyiha doirasida amalga oshirilayotgan ishlar koʻlami katta. Loyihalashtirish jarayonida hamkor tashkilotlar mutaxassislari belgilangan vazifalar ustida ishlar olib borilmoqda.
3-MBFni loyihalash va qurilish jarayonlarida Worley Parsons vakillari texnik nazoratni amalga oshirsa, Technip PMC Services Ltd xodimlari esa loyihalashtirish ishlarini tasdiqlab, jarayonga jalb qilingan ma’lumotlarni muvofiqlashtirish bilan shugʻullanishadi. Loyihalash ishlari esa Italiyaning “Wood” kompaniyasi tomonidan amalga oshirilmoqda.
Oʻrta maydalash korpusi qurish obektida armirlash va beton quyish ishlari davom etmoqda.
Uskunalar uchun poydevor tayyorlash boʻyicha ishlarning asosiy qismi yakunlanib, 1- va 2-pogʻonalar qurib bitkazildi.
Ruda tayyorlash korpusi loyihasining oʻz vaqtida va toʻgʻri bajarilishini ta’minlash uchun ishlar uzluksiz davom etmoqda.
Bosh pudratchi Enter Engineering tomonidan oʻz ishlab chiarish korxonasini oʻrnatish detallari va metallkonstruksiyalar ishlab chiqarish uchun jihozladi.
Jor yilning iyun oyida ikkilamchi maydalash binosi uchun uskunaning asosiy bloki – KSD-3000/1500 maydalagichi yetkazib berilishi kutilmoqda.
Yakuniy qabul nazorati ishlab chiqaruvchi hududida loyiha idorasi xodimlari ishtirokida amalga oshiriladi. Bu yerda ham sinovlar oʻtkazilayapti.

+998 71 619 23 33На основании постановлений Президента Республики Узбекистан «О мерах по расширению производственных мощностей АО «Алмалыкский ГМК» на базе месторождения «Ёшлик I» от 1 марта 2017 года и «О мерах по ускорению процесса модернизации производственных мощностей, технического и технологического перевооружения отраслей промышленности» от 25 декабря 2018 года ведется строительство медной обогатительной фабрики-3.
О прогрессе по основным объектам рассказывает PR-служба Проектного офиса.
На строительной площадке работники главных партнеров выполняют задачи по основным этапам проектирования.
Представители Worley Parsons осуществляют технический надзор. Коллеги из Technip PMC Services Ltd оказывают поддержку при утверждении проектной документации и координации процесса сбора и передачи исходных данных по проектированию. Полный пакет базового инжиниринга получен у WOOD.
В корпусе среднего дробления продолжаются работы по армированию и бетонированию.
Выполнена основная часть работ по подготовке фундаментов под оборудование, обустроены первый и второй ярусы.
Для обеспечения своевременной надлежащей реализации проекта по возвудению корпуса рудоподготовки работы ведутся безостановочно.
Генеральный подрядчик Enter Engineering оборудовал собственное производственное предприятие для подготовки закладных деталей и металлоконструкций.
В этом месяце ожидается поставка на площадку основного узла оборудования для корпуса среднего дробления – дробилка КСД-3000/1500.
Финальный приемочный контроль проводится на территории производителя с участием работников проектного офиса. Здесь же ведутся и испытания.