+998 71 619 23 332022 yil 11 avgust kuni “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” AJ boshqaruvi raisi A.Xursanov “Yangi O‘zbekistonda el aziz, inson aziz” shiori ostida O‘zbekiston Respublikasi Davlat mustaqilligining o‘ttiz bir yilligiga munosib tayyorgarlik ko‘rish va bayram tadbirlarini Olmaliq kon-metallurgiya kombinatida o‘tkazish to‘g‘risida”gi buyruqqa imzo chekdi.
Unga ko‘ra, O‘zbekiston Respublikasi Davlat mustaqilligining o‘ttiz bir yilligiga kombinatda munosib tayyorgarlik ko‘rish va bayram tadbirlarini o‘tkazish bo‘yicha ishchi guruh tarkibi, chora-tadbirlar rejasi, tarkibiy bo‘linmalarda bayram tadbirlarini o‘tkazish jadvali tasdiqlandi.
Shuningdek, buyruqqa ko‘ra, bayram dasturxonini tashkillashtirish uchun kombinat tarkibiy bo‘linmalariga biriktirilgan maxsus ixtisoslashtiirilgan muassasalar ro‘yxati ham tasdiqlandi.
Kombinat tarkibiy bo‘linmalari rahbarlariga tarkibiy bo‘linmalar hududlarini 2022 yil 20 avgustga qadar “Yangi O‘zbekistonda el aziz, inson aziz” shiori ostida O‘zbekiston Respublikasi Davlat mustaqilligining o‘ttiz bir yilligini nishonlashga bag‘ishlangan plakatlar, shiorlar va bannerlar bilan bezatish va tarkibiy bo‘linmalarda bayram tadbirlarini yuqori saviyada tashkillashtirish vazifasi yuklatildi.
O‘zbekiston Respublikasi Davlat mustaqilligining o‘ttiz bir yilligini kombinatda munosib tarzda nishonlashni tashkil etish va bayramni yuqori saviyada o‘tkazish bo‘yicha chora-tadbirlar rejasiga asosan tarkibiy bo‘linmalarda ishchi-xodimlar o‘rtasida “Yangi O‘zbekistonda el aziz, inson aziz” shiori ostida she'rlar, rasmlar chizish, “Jamoaviy bayram tabrigi (fleshmob usulida) kabi tanlovlar, “Yangi O‘zbekiston taraqqiyot strategiyasi” mavzusida bilimdonlar intellektual tanlovi tashkil etilishi rejalashtirildi.
Shuningdek, Tarkibiy bo‘linmalar ishchi-xodimlari o‘rtasida sport musobaqalarini o‘tkazish, tarkibiy bo‘linmalar hududlari va biriktirilgan ko‘chalarni obodonlashtirish hamda xayriya hasharini o‘tkazish ham chora-tadbirlar rejasidan o‘rin olgan.
An'anaga muvofiq, O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining o‘ttiz bir yilligi munosabati bilan Ikkinchi jahon urushi hamda mehnat fronti qatnashchilariga oziq-ovqat to‘plamlari topshirilishi ham rejalashtirilgan.
Ijtimoiy himoyaga muhtoj keksalar, pensionerlar va nogironligi bo‘lgan shaxslar, yolg‘iz qariyalar, kam ta'minlangan, boquvchisini yo‘qotgan oilalarning uy-joylarida hasharlar tashkil etilishi vazifasi ham chora-tadbirlar rejasida belgilangan.
Buyruq asosida kombinat biriktirilgan kombinat tarkibiy bo‘linmalari tomonidan Angren shahdagi 34-sonli yetim va ota-ona qaramog‘idan mahrum bo‘lgan bolalar maktab-internatida, Surxondaryo viloyati, Sariosiyo tumanidagi “Mehribonlik uy”ida, Olmaliq shahar 6-sonli ixtisoslashtirilgan maktabida, shahrimizdagi 80-sonli kar va zaif eshituvchi bolalar uchun maxsus maktab-internatida, Bo‘ka tumani “Mehribonlik uyi”da, Ohangaron tumanidagi “Saxovat” va “Muruvvat” uylarida, Piskent shahridagi maxsus maktab-internatida bayram dasturxoni yozilib, tadbirlar tashkillashtiriladi.

На АГМК широко отметят 31-летие независимости нашей страны
11 августа 2022 года председатель правления АО «Алмалыкский ГМК» А.Хурсанов подписал приказ «О подготовке и проведении на АГМК праздничных мероприятий, приуроченных к 31-летию государственной независимости».
Приказом утверждены состав рабочей группы, план мероприятий по подготовке и проведению праздничных мероприятий на АГМК, а также график их проведения.
Приказом утвержден перечень закрепленных за структурными подразделениями комбината специализированных учреждений, в которых будут организованы праздничные столы.
Руководителям структурных подразделений комбината поручено на высоком уровне организовать праздничные мероприятия в структурных подразделениях: украсить территории предприятий плакатами, лозунгами и баннерами, посвященными празднованию государственной независимости Республики Узбекистан.
В соответствии с планом мероприятий среди работников структурных подразделений будут проведены различные конкурсы и флешмобы.
Кроме этого предусмотрено проведение спортивных соревнований среди работников, благоустройство территорий структурных подразделений, а также проведение благотворительных хашаров.
По уже сложившейся традиции, по случаю 31-летия государственной независимости Республики Узбекистан ветеранам Второй мировой войны и участникам трудового фронта будут переданы продуктовые наборы.
Будут организованы хашары в домах пожилых людей и малообеспеченных семей, нуждающихся в социальной защите, пенсионеров и лиц с инвалидностью, семей, потерявших кормильца и т.д.
В специализированных учреждениях, закрепленных за структурными подразделениями комбината, будут организованы праздничные мероприятия в специализированной школе-интернате № 34 в городе Ангрен, Дому милосердия «Саховат» в Сариасийском районе Сурхандарьинской области, специализированной вспомогательной школе №6 в городе Алмалык, специализированной школе-интернату для глухих и слабослышащих детей №80, Домам милосердия №15 в Букинском районе, «Саховат» и «Мурувват» в Ахангаранском районе, а также специализированной школе-интернату № 79 в Пскентском районе.