OKMK geologlari e'tirof etildi
Xabaringiz bor, mamlakatimizda aprelning birinchi yakshanbasi geologlar kuni sifatida keng nishonlanib kelinadi. Ushbu sana munosabati bilan joriy yilning 4-aprel kuni Olmaliq kon-metallurgiya kombinatida mehnat qilib kelayotgan soha vakillarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Unda ishtirok etgan OKMK Boshqaruvi raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari Sa'di Shermatov kombinat texnologik ishlab chiqarish zanjirida geologlar muhim ahamiyat kasb etishini ta'kidlab, ularni kasb bayramlari bilan samimiy muborakbod etdi.
Shundan so‘ng, sohaning bir guruh ilg‘orlari Faxriy Yorliq va qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlanishdi.
Ma'lumki, kombinat tarkibiy bo‘linmalaridan mehnat qilayotgan soha xodimlari o‘rtasida “Eng yaxshi geologiya xizmati xodimlari-2023” kasb mahorati tanlovi o‘tkazilgan edi. Tadbirda ushbu tanlov g‘oliblari ham rag‘batlantirildi.
Jumladan, tanlovning “Eng yaxshi yosh geolog” nominatsiyasiga Qalmoqqir kon boshqarmasi uchastka geologi Doston Abdusamatov loyiq ko‘rildi.
Angren kon boshqarmasi Ko‘chbuloq koni namuna oluvchisi Mirg‘olib Iymazov hamda Ohak zavodi Sovuq-buloq koni namuna oluvchi Barno Aralboyeva “Eng yaxshi namuna oluvchi nominatsiyasi” g‘olibi bo‘lishdi.
“Me'yoriy hujjatlar va JORC kodeksi talablari bilan ishlovchi eng yaxshi yosh geolog” nominatsiyasiga esa Qalmoqqir KB geologiya razvedka partiyasi xodimi Hayotxon Xolqulova munosib deb topildi.
Qalmoqqir KB Markaziy karyer uchastka geologi Daler Yuldashev esa “Eng yaxshi IT (axborot texnologiyalar)dan foydalanuvchi geolog" nominatsiyasi g‘olibiga aylandi.
Qalmoqqir KB Sharqiy uchastka geologi Dilnoza Xamrayeva "Chet tilini bilish darajasi bo‘yicha eng yaxshi geolog" nominanti bo‘ldi.

+998 71 619 23 33Традиционно ежегодно в первое воскресенье апреля в нашей стране отмечается День работников сферы геологии Республики Узбекистан. В связи с этой датой 4 апреля этого года состоялось награждение представителей сферы, работающих в структурных подразделениях Алмалыкского горно-металлургического комбината.
В мероприятии заместитель председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по персоналу и социальным вопросам Саъди Шерматов поздравил с профессиональным праздником геологов комбината, отметил их плодотворный и самоотверженный труд. Также С. Шерматов подчеркнул, что разведка запасов, открытие месторождений полезных ископаемых является несомненной заслугой геологов.
Руководство комбината группу передовиков производства наградили Почетными грамотами и ценными подарками.
После этого ценными и памятными подарками были награждены победители различных номинаций конкурса профессионального мастерства «Лучшие сотрудники геологической службы-2023», проведенного среди геологов, трудящихся в структурных подразделениях АГМК.
В частности, в номинации «Лучший молодой геолог» победу одержал Достон Абдусаматов (участковый геолог Центрального рудоуправления «Кальмакыр»).
«Лучший пробоотборщик» – Мирголиб Иймазов (пробоотборщик шахты «Кочбулак» Ангренского рудоуправления) и Барно Аралбоева (пробоотборщик карьера «Саук-булак известкового завода).
«Лучший молодой геолог по нормативным документам и требованиям Кодекса JORC» – Хаётхон Холкулова (минералог геологоразведочной партии рудоуправления «Кальмакыр»).
«Лучший геолог, работающий с информационными технологиями» – Далер Юлдашев (участковый геолог Центрального карьера РУ «Кальмакыр»).
«Лучший геолог по уровню владения иностранным языком» – Дилноза Хамраева (геолог Восточного карьера РУ «Кальмакыр»)
«Лучшая геологическая служба» – геологический отдел рудника «Каульды» (главный геолог рудника Вадим Косов).