OKMK motokrosschilari 3-bosqichda ham peshqadam
Joriy yilning 13-16 aprel kunlari Navoiy shahrida sportning texnik turlaridan sanalgan motokross bo‘yicha O‘zbekiston chempionatining 3-bosqich musobaqalari bo‘lib o‘tdi.
Ushbu musobaqada OKMK Ijtimoiy ob'yektlar boshqarmasi texnik sport klubi vakillari murabbiy Andrey Sazonov boshchiligidagi kombinat motokrosschilari ham ishtirok etib, samarali natijalarni qayd etishdi.
Jumladan, vakillarimizdan dvigatel hajmi 85 sm kub bo‘lgan motosikllar bahsida Ilnur Umerbekov marraga uchinchi bo‘lib yetib keldi. 125sm kub dvigatelli mototsikllari poygasida yana bir vakilimiz Ilya Kudlayev esa to‘rtinchi bo‘ldi.
Vakillarimizdan Emran Ablyazov 1-o‘rinni, Shevket Suleymanov 3-o‘rinni, Abrorbek Jumanov va Sergey Vinogradovlar 4-o‘rin(125 sm kub)ni egallashdi.
Emran 500 motor hajmi kubli bo‘lgan mototsikllar poygasida ham raqiblariga imkoniyat qoldirmadi. Shu yo‘nalishda Andrey Sazonov esa ikkinchi bo‘ldi.
ChZ klassidagi mototsikllari poygasida Timur Dikanbayev 5-o‘rinni band etdi.
Shuningdek, eng yosh sportchi sifatida jajji vakilimiz 5 yoshli Amir Dikanbayev ham maxsus sovrin bilan taqdirlandi.
E'tiborli jihati OKMK motokrosschilari O‘zbekiston chempionatining 3-bosqichi yakunlariga ko‘ra umumjamoa hisobida 1-o‘rinni band etishdi.

+998 71 619 23 33С 13 по 16 апреля в городе Навои прошел третий – финальный этап Чемпионата Узбекистана по мотокроссу.
В этом соревновании приняли участие спортсмены спортивно-технического клуба управления социальных объектов АГМК. Воспитанники тренера Андрея Сазонова отметили хорошие результаты и в этом этапе чемпионата.
В частности, в классе мотоциклов с объемом двигателя 85 кубических сантиметров Ильнур Умербеков приехал к финишу третьим.
В гонке мотоциклов с 125 куб. см среди юношей Илья Кудлаев пересек финишную черту четвертым.
В классе «ЧЗ» Шевкет Сулейманов стал бронзовым призером чемпионата, Аброрбек Жуманов стал четвертым, Тимур Диканбаев занял пятое место.
В классе мотоциклов с самым большим объемом двигателя 500 куб. см стал Андрей Сазонов стал серебряным призером.
Стоит отметить, что Эмран Аблязов стал чемпионом Узбекистана в двух классах – в классе 125 куб. см и 500 куб. см.
Примечательно, что команда АГМК стала обладателем первого места в общекомандном зачете по итогам всего чемпионата.
Теперь мотокроссмены АГМК готовятся к Кубку Узбекистана, который пройдет осенью этого года в нашем городе.