29 Noyabr 2023, 8:57 2255
Ayni kunlarda Janubiy Koreyaning Kyondju shahrida APMA-2023 Osiyo kukun metallurgiyasi bo‘yicha 6-xalqaro konferensiyasi va ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqda.
27-noyabrda o‘z ishini boshlagan mazkur nufuzli tadbirda Olmaliq kon-metallurgiya kombinatining olimlari va mutaxassislari ham ishtirok etishayapti.
KPMA - Koreya kukun metallurgiya va materiallar assotsiatsiyasi (ishlab chiqaruvchilar uyushmasi) hamda KPMI - Koreya kukun metallurgiya va materiallar instituti (Ilmiy, akademik a'zolar uyushmasi) hamkorligida tashkil etilgan konferensiya va anjumani 30-noyabrga qadar davom etadi.
Ko‘rgazmada 38ta kukun va kukun detallarni ishlab chiqaruvchilar qatnashmoqda. Jumladan, Koreya, Yaponiya, Xitoy, Tayvan, Tayland, Hindiston kabi yirik ishlab chiqaruvchilar ishtirok etishayapti.
Konferensiyada esa Koreya, Yaponiya, Tayvan, Xitoy, Hindiston, Tayland, Shvetsiya kabi davlatlarning kukun metallurgiyasi sohasidagi olimlar va muhandislari qatnashishayapti. Mazkur xalqaro konferensiya sessiyalarida xalqaro miqyosdagi taniqli olimlarning kukun metallurgiya sohasidagi so‘nggi kashfiyotlari taqdim etilib, muhokama qilindi.
E'tiborli jihati, xalqaro anjumanda OKMK olimlari tomonidan taqdim etilgan “Nodir metall va mis asosida bimetall laminat changlatib sepish nishonini ishlab chiqish va xususiyatlari” ishlanmasi 115ta taqdimot ichida g‘olib deya topildi.

+998 71 619 23 33These days in Gyeongju, South Korea, the 6th International Conference and Exhibition of Asian Powder Metallurgy “APMA-2023” is being held.
It is noteworthy that specialists and scientists of Almalyk Mining and Metallurgical Complex also take part in this prestigious event.
The conference, organized by KPMA - Korea Powder Metallurgy and Materials Association (Manufacturers Association) and KPMI - Korea Powder Metallurgy and Materials Institute (Scientific, Academics Association), will be held until November 30.
The exhibition is attended by 38 major manufacturers of powders and powder metallurgy products from countries such as Korea, Japan, China, Taiwan, Thailand, and India.
The conference brings together scientists and engineers from Korea, Japan, Taiwan, China, India, Thailand and Sweden in the field of powder metallurgy. During the sessions, the latest discoveries in the field of powder metallurgy by world-renowned scientists were presented to the attention of the participants of the international event.
It is gratifying that the development of AMMC scientists “Production and characteristics of bimetallic laminate target for sputtering on the basis of rare metals and copper” became the winner among 115 other developments.