+998 71 619 23 33Kuni kecha OKMK Transport va logistika departamenti mas’ullari hamda Sanoat temir yo‘l transport boshqarmasi rahbariyati va yetakchi mutaxassislari Transport vazirligi huzuridagi Transport nazorati inspeksiyasida bo‘lishdi.
Tashrif davomida ikki tomonlama uchrashuv o‘tkazilib, unda kombinatda amalga oshirilayotgan investitsiya loyihalari, shuningdek, temir yo‘l infratuzilmasini rivojlantirish va logistika salohiyatini oshirish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv davomida tomonlar o‘zaro fikr almashib, kelgusidagi hamkorlik yo‘nalishlari bo‘yicha takliflarni ko‘rib chiqishdi.
Shuningdek, muzokaralar davomida “Temir yo‘l kesishmalaridan foydalanish qoidalari”ga kiritilgan qo‘shimcha va o‘zgartirishlar yuzasidan fikr-mulohazalar almashildi.
Uchrashuvda OKMK mutaxassislari temir yo‘l transporti sohasidagi texnik foydalanish qoidalari va yo‘riqnomalar bo‘yicha attestatsiya sinovlaridan muvaffaqiyatli o‘tishgani e’tirof etildi.

+998 71 619 23 33Представители Департамента транспорта и логистики, а также руководство и ведущие специалисты управления промышленного железнодорожного транспорта Алмалыкского горно-металлургического комбината посетили Инспекцию транспортного надзора при Министерстве транспорта Республики Узбекистан.
В ходе визита состоялась двусторонняя встреча, на которой были рассмотрены вопросы реализации инвестиционных проектов комбината, развития железнодорожной инфраструктуры и повышения логистического потенциала предприятия.
Стороны обменялись мнениями и обсудили перспективные направления дальнейшего взаимодействия. Отдельное внимание было уделено дополнениям и изменениям, внесённым в «Правила пользования железнодорожными переездами».
Кроме того, в рамках встречи было отмечено, что специалисты АГМК успешно прошли аттестационные испытания по правилам технической эксплуатации и нормативным инструкциям в сфере железнодорожного транспорта.
Руководство Инспекции подчеркнуло высокий уровень знаний и профессиональной подготовки специалистов комбината, выразив готовность к дальнейшему укреплению партнёрских отношений.