+998 71 619 23 33Kuni kecha OKMK Transport va logistika departamenti mas’ullari hamda Sanoat temir yo‘l transport boshqarmasi rahbariyati va yetakchi mutaxassislari Transport vazirligi huzuridagi Transport nazorati inspeksiyasida bo‘lishdi.
Tashrif davomida ikki tomonlama uchrashuv o‘tkazilib, unda kombinatda amalga oshirilayotgan investitsiya loyihalari, shuningdek, temir yo‘l infratuzilmasini rivojlantirish va logistika salohiyatini oshirish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv davomida tomonlar o‘zaro fikr almashib, kelgusidagi hamkorlik yo‘nalishlari bo‘yicha takliflarni ko‘rib chiqishdi.
Shuningdek, muzokaralar davomida “Temir yo‘l kesishmalaridan foydalanish qoidalari”ga kiritilgan qo‘shimcha va o‘zgartirishlar yuzasidan fikr-mulohazalar almashildi.
Uchrashuvda OKMK mutaxassislari temir yo‘l transporti sohasidagi texnik foydalanish qoidalari va yo‘riqnomalar bo‘yicha attestatsiya sinovlaridan muvaffaqiyatli o‘tishgani e’tirof etildi.

+998 71 619 23 33Representatives of the Department of Transport and Logistics, as well as the management and leading specialists from the Industrial Rail Transport Department of Almalyk Mining and Metallurgical Complex, visited the Transport Supervision Inspectorate under the Ministry of Transport of the Republic of Uzbekistan.
During the visit, a bilateral meeting was held to discuss the implementation of the Complex investment projects, development of the railway infrastructure, and the enhancement of the enterprise's logistics potential.
The parties exchanged views and discussed promising areas for further cooperation. Particular attention was paid to the additions and amendments made to the "Rules for the Use of Railway Crossings."
Furthermore, during the meeting, it was noted that the AMMC specialists had successfully passed certification tests in technical operation rules and regulatory instructions in the field of railway transport.
The Inspectorate's management emphasized the high level of knowledge and professional training of the Complex specialists, expressing their readiness to further strengthen their partnership.