+998 71 619 23 33Kuni kecha OKMK rahbariyati hamda Yaponiyaning JOGMEC neft, gaz va metallar milliy korporatsiyasi hamda «Marubeni» korporatsiyasi vakillari o‘rtasida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv avvalida Olmaliq kon-metallurgiya kombinati faoliyati, ishlab chiqarilayotgan mahsulot turlari, investitsiya va eksport salohiyati to‘g‘risida ma'lumotlar taqdim etildi. Shuningdek, mamlakatimizda xorijiy investorlar uchun yaratilgan shart-sharoit va imtiyozlar to‘g‘risida batafsil tushuntirish berildi.
OKMK hamda Yaponiyaning har ikki korporatsiyasi vakillari o‘rtasida o‘zaro hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha muzokaralar o‘tkazildi.
Ma'lumot o‘rnida JOGMEC neft, gaz va metallar milliy korporatsiyasi 2004 yili 29 fevral kuni tashkil topgan.
Korporatsiya o‘zida neft va tabiiy gazni barqaror yetkazib berishni ta'minlash uchun mas'ul bo‘lgan Yaponiyaning sobiq Milliy neft korporatsiyasi va rangli metallar va mineral resurslarni barqaror yetkazib berishni ta'minlash va konlarning ifloslanishiga qarshi kurash choralarini amalga oshirish uchun mas'ul bo‘lgan Yaponiyaning sobiq metallarni qazib olish agentligining funksiyalarini birlashtiradi.
«Marubeni» korporatsiyasi 1958 yilda tashkil etilgan. Bugungi kunda korporatsiyaning 68 ta mamlakatda 136 ta ofisi mavjud. Shuningdek, 58 ta filial va vakolatxonalari faoliyat olib boradi. Korporatsiyaning asosiy faoliyati infrastruktura, sanoat, o‘rmon xo‘jaligi, qishloq xo‘jaligi, tabiiy resurslar va energetika kabi tarmoqlarga qaratilgan.

+998 71 619 23 33Yesterday, a meeting was organized between the management of Almalyk Mining and Metallurgical Complex and representatives of Japan's JOGMEC National Oil, Gas and Metals Corporation and Marubeni Corporation.
At the beginning of the meeting, information was presented about the activities of the Almalyk Mining and Metallurgical Complex, the types of products produced, investment and export potential. Also, a detailed explanation was given about the conditions and privileges created for foreign investors in our country.
Negotiations on establishment of mutual cooperation relations were held between Almalyk Mining and Metallurgical Complex and representatives of both Japanese corporations.
For information, JOGMEC National Corporation of Oil, Gas and Metals was established on February 29, 2004.
The corporation combines the function of the former National oil corporation of Japan which is responsible for ensuring the stable delivery of oil and natural gas and the function of the former Metal mining agency of Japan which is dresponsible for the implementation of actions on ensuring the stable deliver of precious metal and mineral resources and contamination of mines. "Marubeni" corporation was established in 1958. Today, the corporation has 136 offices in 68 countries. There are also 58 branches and representative offices. The main activities of the corporation are focused on sectors such as infrastructure, industry, forestry, agriculture, natural resources and energy.