+998 71 619 23 33Kuni kecha OKMK rahbariyati hamda Yaponiyaning JOGMEC neft, gaz va metallar milliy korporatsiyasi hamda «Marubeni» korporatsiyasi vakillari o‘rtasida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv avvalida Olmaliq kon-metallurgiya kombinati faoliyati, ishlab chiqarilayotgan mahsulot turlari, investitsiya va eksport salohiyati to‘g‘risida ma'lumotlar taqdim etildi. Shuningdek, mamlakatimizda xorijiy investorlar uchun yaratilgan shart-sharoit va imtiyozlar to‘g‘risida batafsil tushuntirish berildi.
OKMK hamda Yaponiyaning har ikki korporatsiyasi vakillari o‘rtasida o‘zaro hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha muzokaralar o‘tkazildi.
Ma'lumot o‘rnida JOGMEC neft, gaz va metallar milliy korporatsiyasi 2004 yili 29 fevral kuni tashkil topgan.
Korporatsiya o‘zida neft va tabiiy gazni barqaror yetkazib berishni ta'minlash uchun mas'ul bo‘lgan Yaponiyaning sobiq Milliy neft korporatsiyasi va rangli metallar va mineral resurslarni barqaror yetkazib berishni ta'minlash va konlarning ifloslanishiga qarshi kurash choralarini amalga oshirish uchun mas'ul bo‘lgan Yaponiyaning sobiq metallarni qazib olish agentligining funksiyalarini birlashtiradi.
«Marubeni» korporatsiyasi 1958 yilda tashkil etilgan. Bugungi kunda korporatsiyaning 68 ta mamlakatda 136 ta ofisi mavjud. Shuningdek, 58 ta filial va vakolatxonalari faoliyat olib boradi. Korporatsiyaning asosiy faoliyati infrastruktura, sanoat, o‘rmon xo‘jaligi, qishloq xo‘jaligi, tabiiy resurslar va energetika kabi tarmoqlarga qaratilgan.

+998 71 619 23 33На днях в исполнительном аппарате комбината состоялась встреча руководства АГМК с представителями Японской национальной корпорации нефти, газа и металлов «JOGMEC» и японской корпорации «Marubeni».
В ходе встречи гостей ознакомили с деятельностью Алмалыкского горно-металлургического комбината, рассказали о производимой продукции, а также его инвестиционном и экспортном потенциале. Также их проинформировали о условиях, созданных в нашей стране для иностранных инвесторов, и предоставленных для них льготах.
Стороны провели переговоры для установления взаимовыгодного сотрудничества.
Японская национальная корпорация по нефти, газу и металлам (JOGMEC) была создана 29 февраля 2004 году. JOGMEC объединяет функции бывшей Японской национальной нефтяной корпорации, которая отвечала за обеспечение стабильных поставок нефти и природного газа, и бывшего Агентства по добыче металлов Японии, обеспечивавшего стабильные поставки цветных металлов и минеральных ресурсов и осуществлявшего меры по борьбе с загрязнением шахт.
Корпорация «Marubeni» была основана в 1958 году. На сегодняшний день предприятие имеет 136 офисов в 68 странах мира. Также по всему миру действуют его 58 филиалов и представительств. Основная деятельность предприятия охватывает широкий спектр деловых операций в самых разных областях: инфраструктурные проекты, строительство, агробизнес, лесная продукция, химикаты, металлы и минеральные ресурсы, энергетика, аэрокосмическая промышленность и судостроение и т.д.