+998 71 619 23 33Bemorlarga mehr-muruvvat koʻrsatish, gʻamxoʻrlik qilish, muhtojlar holidan xabar olish xalqimizga xos boʻlgan ezgu amallardan sanaladi.
Bugun “Metallurg” madaniyat saroyida Olmaliq kon-metallurgiya kombinati hamda “Sen kuchlisan” nodavlat notijorat tashkiloti hamkorligida tashkil etilgan saraton xastaligiga chalingan bolalarni qo‘llab-quvvatlash xayriya aksiyasi ham ezgulikning amaldagi ifodasi boʻldi.
Dastkab, bolalar uchun turli ertak qahramonlari ishtirokida sahna koʻrinishlari namoyish qilindi.
Tadbirda soʻz olgan OKMK boshqaruv raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar boʻyicha oʻrinbosari Saʻdi Shermatov kombinat tomonidan mana shunday ezgu amallar diomo qoʻllab-quvvatlanishini maʻlum qildi.
Aksiya doirasida bemor bolalar tomonidan yaratilgan san’at asarlari, rasmlar ko‘rgazmasi hamda savdo yarmarkasi ham oʻtkazildi.
25 nafar bemor bolalar tomonidan yaratilgan san’at asarlari auksion orqali xaridorlarga sotildi.
E’tiborlisi OKMK tomonidan bolajonlar tomonidan tayyorlangan ramziy surat rekord summa – 50 000 000 soʻmga xarid qilindi.
Auksion savdolarida Olmaliq kon-metallurgiya kombinati mehnat jamoasi ham faol ishtirok etishdi.
- OKMK koʻmagida tashkil etilgan bugungi tadbir bolajonlarda katta taassurot qoldirdi. Bundan keyin hamkorligimiz davom etishini istardim. Bu kabi tadbirlar bemor bolajonlarda hayotga boʻlgan qiziqishlarini oshirib, yashashga boʻlgan umidlarini kuchaytiradi. Hozirda loyihamiz orqali mamlakatimizdagi 500ga yaqin bemor bolalarni qoʻllab-quvvatlab kelayapmiz.
Fursatdan foydalanib, mana shunday ezgu amallarni boshidan tutgan Prezidentimizga va kombinat rahbariyatiga oʻz minnatdorchiligimni bildiraman,- deydi “Sen kuchlisan” nodavlat notijorat tashkiloti rahbari Marjona Nurmuhamedova.
Tadbir davomida 25 nafar bolajonlar uchun OKMK tomonidan esdalik sovgʻalari ham ulashildi.
Shunigdek, bolajonlar dunyodagi eng yirik konlardan sanalgan Qalmoqqir konidagi jarayonlar bilan ham tanishdilar.

+998 71 619 23 33Showing compassion to those who are ill, providing care, and checking on those in need are noble deeds deeply rooted in our national values.
Today, a charity event to support children diagnosed with cancer was held at the “Metallurg” Palace of Culture, organized through the cooperation of the Almalyk Mining and Metallurgical Complex (AMMC) and the non-governmental non-profit organization “You Are Strong”. The event became a vivid embodiment of kindness in action.
The program began with stage performances featuring various fairy-tale characters for the children.
Speaking at the event, Sadi Shermatov, AMMC Deputy Chairman for Personnel and Social Affairs, noted that the company consistently supports such noble initiatives.
As part of the campaign, an exhibition and charity fair featuring artworks and drawings created by the young patients were held.
Artworks created by 25 children were sold to buyers through an auction.
Notably, AMMC purchased a symbolic painting created by the children for a record amount of 50,000,000 UZS.
Employees of the Almalyk Mining and Metallurgical Complex also took an active part in the auction.
- The event organized today with the support of AMMC left a deep impression on the children. I hope our cooperation will continue. Such events increase the children’s interest in life and strengthen their hope for recovery. Through our project, we currently support nearly 500 young patients across the country.
I would like to express my gratitude to our President and the AMMC leadership for supporting such noble causes - said Marjona Nurmuhamedova, Head of the “You Are Strong” Non-Governmental Organization.
During the event, 25 children also received memorable gifts from AMMC.
Additionally, the children were given the opportunity to visit and observe the operations at the “Kalmakyr” mine—one of the largest mines in the world.