+998 71 619 23 33Olmaliq kon-metallurgiya kombinati mamlakatimiz hamda xorijiy oliy o‘quv yurtlari bilan muntazam ravishda o‘zaro hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yib kelmoqda. Jumladan, bugun yurtimizda faoliyat yuritib kelayotgan yana bir oliy o‘quv muassasasi va OKMK o‘rtasida hamkorlik aloqasi o‘rnatildi.
Olmaliq kon-metallurgiya kombinati va Termiz muhandislik-texnologiya instituti o‘rtasida anglashuv memorandumi imzolandi. Imzolangan memorandumga ko‘ra, tomonlar ta'lim va tadqiqot sohasida o‘zaro manfaatli hamkorlik qilishadi. Shuningdek, o‘zaro hamkorlik va nazariy va amaliy bilim almashish orqali konchilik ishi, talabalarni ta'lim sifatini oshirish, tajriba almashish hamda tomonlarning mutaxassislar va professor-o‘qituvchi mutaxassislarni malakasini oshirish sohasida har tomonlama hamkorlikni mustahkamlash va rivojlantirishdan iborat.
Ushbu memorandum Prezidentning 2017-yil 27-iyuldagi “Oliy ma'lumotli mutaxassislar tayyorlash sifatini oshirishda iqtisodiyot sohalari va tarmoqlarining ishtirokini yanada kengaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risidagi” qarori ijrosini ta'minlash maqsadida imzolandi.
Memorandumni OKMK boshqaruvi raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari Sa'di Shermatov va Termiz muhandislik-texnologiya instituti rektori O‘ral Ahmedovlar imzolashdi.

+998 71 619 23 33Алмалыкский горно-металлургический комбинат расширяет грани сотрудничества в сфере подготовки специалистов с высшим образованием. В этом направлении укрепляется взаимодействие с высшими образовательными учреждениями нашей страны и зарубежья.
В частности, сегодня в исполнительном аппарате АГМК состоялась встреча руководств АГМК и Термезского инженерно-технологического института. В ходе неё заместитель председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по социальным вопросам и персоналу Саъди Шерматов и ректор института Урал Ахмедов подписали меморандум о взаимопонимании.
Данный документ подписан в целях обеспечения исполнения Постановления Президента Республики Узбекистан «О мерах по дальнейшему расширению участия отраслей и сфер экономики в повышении качества подготовки специалистов с высшим образованием» от 27 июля 2017 года.
На основании настоящего документа стороны будут осуществлять сотрудничество в области образования и исследований. Также он направлен на повышение качества образования студентов, создание условий для обмена опытом и повышения квалификации специалистов и профессорско-преподавательского состава.