+998 71 619 23 33Olmaliq kon-metallurgiya kombinati mamlakatimiz hamda xorijiy oliy o‘quv yurtlari bilan muntazam ravishda o‘zaro hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yib kelmoqda. Jumladan, bugun yurtimizda faoliyat yuritib kelayotgan yana bir oliy o‘quv muassasasi va OKMK o‘rtasida hamkorlik aloqasi o‘rnatildi.
Olmaliq kon-metallurgiya kombinati va Termiz muhandislik-texnologiya instituti o‘rtasida anglashuv memorandumi imzolandi. Imzolangan memorandumga ko‘ra, tomonlar ta'lim va tadqiqot sohasida o‘zaro manfaatli hamkorlik qilishadi. Shuningdek, o‘zaro hamkorlik va nazariy va amaliy bilim almashish orqali konchilik ishi, talabalarni ta'lim sifatini oshirish, tajriba almashish hamda tomonlarning mutaxassislar va professor-o‘qituvchi mutaxassislarni malakasini oshirish sohasida har tomonlama hamkorlikni mustahkamlash va rivojlantirishdan iborat.
Ushbu memorandum Prezidentning 2017-yil 27-iyuldagi “Oliy ma'lumotli mutaxassislar tayyorlash sifatini oshirishda iqtisodiyot sohalari va tarmoqlarining ishtirokini yanada kengaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risidagi” qarori ijrosini ta'minlash maqsadida imzolandi.
Memorandumni OKMK boshqaruvi raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari Sa'di Shermatov va Termiz muhandislik-texnologiya instituti rektori O‘ral Ahmedovlar imzolashdi.

AMMC established cooperation with another institute of higher education
Almalyk Mining and Metallurgical Complex establishes regular relations with higher educational institutions of the country and abroad. In particular, cooperation has been established between the AMMC and another higher education institution operating in our country today.
A memorandum of understanding was signed between Almalyk Mining and Metallurgical Complex and Termez Engineering and Technological Institute. According to the signed memorandum, the parties will carry out mutually beneficial cooperation in the field of education and research. It is also aimed at strengthening and developing comprehensive cooperation in the field of mining activities, improving the quality of students' education, exchanging experience and improving the qualifications of specialists and teaching staff of the parties through interaction and exchange of theoretical and practical knowledge.
This memorandum was signed in order to ensure the implementation of the Presidential Decree of July 27, 2017 “On measures to further expand the participation of industries and sectors of the economy in improving the quality of training specialists with higher education.”
The memorandum was signed by Saadi Shermatov, Deputy Chairman of the Management Board of AMMC for Personnel and Social Affairs, and Oral Akhmedov, Rector of the Termez Institute of Engineering and Technology.