OKMKda “Birgalikda katta kuchmiz!” shiori ostida 10 kunlik ijtimoiy aksiyasi o‘tkaziladi
Olmaliq kon-metallurgiya kombinatida O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 33 yilligi munosabati bilan “Bir bo‘lsak – yagona xalqmiz, birlashsak – Vatanmiz!” shiori ostida bir qator ma'naviy-ma'rifiy tadbirlar va ijtimoiy aksiyalar o‘tkazilmoqda.
Jumladan, OKMK Ma'naviyat va ma'rifat kengashi, Xotin-qizlar va gender tenglik bo‘yicha Maslahat kengashi, Axborot xizmati, OKMK xodimlari kasaba uyushmasi Kengashi, Yoshlar ittifoqi hamkorligida “Birgalikda katta kuchmiz!” shiori ostida 10 kunlik ijtimoiy aksiyasi o‘tkaziladi.
Aksiya 20-30 avgust kunlari tashkil etiladi.
Aksiya doirasida mehnat jamoalarida mehnat faxriylari bo‘lgan va faol, fidoyi, yetuk mutaxassis, ijodkor va hunarmand xodimlar, xotin-qizlar, yoshlar rag‘batlantiriladi.
Shuningdek, Davlat mukofotlari, ko‘krak nishonlari sovrindorlari, iste'dodli xodimlar ishtirokida bayramoldi targ‘ibot tadbirlari, uchrashuvlar tashkil etiladi.
Kombinatda mehnat faoliyatini olib borayotgan, ehtiyojmand, boquvchisini yo‘qotgan, oilasida nogironligi yoki salomatligida jiddiy muammo bo‘lgan, ijtimoiy himoyaga muhtoj 100 nafar oilalarga kombinat rahbariyatining tabrigi va estalik sovg‘alari yetkazilishi ham aksiyada belgilangan.
Bundan tashqari, aksiya doirasida mehnat faxriylari, faol xotin-qizlar va yoshlar, shuningdek, ehtiyojmand oilalarni poytaxtning diqqatga sazovor joylariga, “G‘alaba” bog‘iga, “Yangi O‘zbekiston” bog‘lariga sayohatlari ham tashkil etiladi.

На АГМК объявляется социальная акция «Вместе – мы большая сила!»
В связи с 33-й годовщиной государственной независимости Республики Узбекистан на Алмалыкском горно-металлургическом комбинате под девизом «Будем едины — мы единый народ, объединимся — мы Родина!» проводится ряд духовно-просветительских мероприятий и социальных акций.
Одна из таких акций – «Вместе – мы большая сила!», организуемая Советом по духовности и просвещению совместно с консультативным советом по вопросам женщин и гендерного равенства, информационной службой, Советом профсоюза работников и Союзом молодежи АГМК.
Акция, в рамках которой будут поощряться самые активные, самоотверженные, талантливые и творческие, будет проходить с 20 по 30 августа.
Кроме этого, будут организовываться предпраздничные пропагандистские мероприятия и встречи с участием обладателей государственных наград, нагрудных знаков, передовиков производства и победителей различных конкурсов и соревнований.
В рамках акции 100 семьям, нуждающихся в социальной защите, потерявшим кормильца, имеющим в семье лица с инвалидностью или серьезные проблемы со здоровьем, будут переданы подарки от руководства АГМК.
Также акция включает в себя поездки в Ташкент, в ходе которых ветераны труда, активные труженицы и молодежь комбината, нуждающиеся в социальной защите семьи, посетят музеи, парки «Галаба» и «Новый Узбекистан».