OKMKda “Birgalikda katta kuchmiz!” shiori ostida 10 kunlik ijtimoiy aksiyasi o‘tkaziladi
Olmaliq kon-metallurgiya kombinatida O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 33 yilligi munosabati bilan “Bir bo‘lsak – yagona xalqmiz, birlashsak – Vatanmiz!” shiori ostida bir qator ma'naviy-ma'rifiy tadbirlar va ijtimoiy aksiyalar o‘tkazilmoqda.
Jumladan, OKMK Ma'naviyat va ma'rifat kengashi, Xotin-qizlar va gender tenglik bo‘yicha Maslahat kengashi, Axborot xizmati, OKMK xodimlari kasaba uyushmasi Kengashi, Yoshlar ittifoqi hamkorligida “Birgalikda katta kuchmiz!” shiori ostida 10 kunlik ijtimoiy aksiyasi o‘tkaziladi.
Aksiya 20-30 avgust kunlari tashkil etiladi.
Aksiya doirasida mehnat jamoalarida mehnat faxriylari bo‘lgan va faol, fidoyi, yetuk mutaxassis, ijodkor va hunarmand xodimlar, xotin-qizlar, yoshlar rag‘batlantiriladi.
Shuningdek, Davlat mukofotlari, ko‘krak nishonlari sovrindorlari, iste'dodli xodimlar ishtirokida bayramoldi targ‘ibot tadbirlari, uchrashuvlar tashkil etiladi.
Kombinatda mehnat faoliyatini olib borayotgan, ehtiyojmand, boquvchisini yo‘qotgan, oilasida nogironligi yoki salomatligida jiddiy muammo bo‘lgan, ijtimoiy himoyaga muhtoj 100 nafar oilalarga kombinat rahbariyatining tabrigi va estalik sovg‘alari yetkazilishi ham aksiyada belgilangan.
Bundan tashqari, aksiya doirasida mehnat faxriylari, faol xotin-qizlar va yoshlar, shuningdek, ehtiyojmand oilalarni poytaxtning diqqatga sazovor joylariga, “G‘alaba” bog‘iga, “Yangi O‘zbekiston” bog‘lariga sayohatlari ham tashkil etiladi.

AMMC announces "Together - we are a great power!" social campaign
In connection with the 33rd anniversary of the state independence of the Republic of Uzbekistan, a number of spiritual and educational events and social campaigns are being held at the Almalyk mining and metallurgical momplex under the motto "Let's be united - we are one people, let's unite - we are the Motherland!".
One of such campaigns is "Together - we are a great power!", organized by the Council for spirituality and education jointly with the Advisory council on women and fender equality, the Information Service, the Trade union council of workers and the Youth union of AMMC.
The campaign, within the framework of which the most active, selfless, talented and creative will be encouraged, will be held on August 20 to 30.
In addition, pre-holiday propaganda events and meetings will be organized with the participation of holders of state awards, badges, production leaders and winners of various competitions and contests. As part of the campaign, 100 families in need of social protection, who have lost a breadwinner, have disabled people or serious health problems in the family, will receive gifts from the AMMC management.
The campaign also includes trips to Tashkent, during which labour veterans, active female workers and young people of the plant who need social protection of their families will visit museums, "Galaba" and "New Uzbekistan" parks