18 May 2024, 9:34 2743
Ma'lumki, may oyining uchinchi yakshanbasi yurtimizda O‘zbekiston konchilik va metallurgiya sanoati xodimlari kuni sifatida keng nishonlab kelinadi. Ushbu sana munosabati bilan OKMK sport majmuasida 17-may kuni O‘zbekiston konchilik va metallurgiya sanoati xodimlari kuniga bag‘ishlangan estrada yulduzlari ishtirokidagi katta gala konsert dasturi bo‘lib o‘tdi.
Tadbir avvalida OKMK mehnat jamoasiga O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining yo‘llagan tabrigi o‘qib eshittirildi.
Tadbirda so‘z olgan OKMK boshqaruvi raisi Abdulla Xursanov kombinat yildan yilga rivojlanib borayotganligini, investitsiya loyihalarini jadal sur'atlarda amalga oshirilayotganligini, mehnat jamoasi kasb bayramida yuqori mehnat marralarini zabt etib kelayotganini ta'kidlab, barchani samimiy muborakbod etdi.
Bayram tadbirida O‘zbekiston konchilik va metallurgiya sanoati xodimlari kuni munosabati bilan 18 nafar ishchi-xodimlar turli darajadagi “Konchilik shuhrati” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
Shuningdek, 43 nafar ishchi-xodimga kombinat Faxriy Yorliqlari, 35 nafar xodimlar esa qimmatbaho sovg‘alar bilan rag‘batlantirildi.
Tadbirda Idoraviy harbiylashtirilgan qo‘riqlash xizmati xodimlari tomonidan jangovar ko‘rgazmali chiqishlar barchada katta taassurot qoldirdi.
“Metallurg” madaniyat saroyi ijodiy guruhlari tomonidan tayyorlangan konsert dasturi hamda, “Navro‘z” raqs ansamblining chiqishlari barchaga manzur bo‘ldi.
Ayniqsa, taniqli san'atkorlar Dilfuza Rahimova, Iroda Iskandarova, Ahror Usmonovlarning diltortar taronalari barchaga xushkayfiyat ulashdi.
Estrada xonandalari Afruza va Hamdam Sobirovlarning sho‘x-shodon taronalari barchani raqsga chorladi.
Toshkent viloyati Filarmoniyasi jamoasi tomonidan kombinat ishchi-xodimlari faoliyatiga bag‘ishlab tayyorlangan qo‘shiq va klip olqishlarga sazovor bo‘ldi.

+998 71 619 23 33Как известно, третье воскресенье мая в нашей стране широко отмечается День работников горной и металлургической промышленности.
По уже сложившейся традиции в спортивном комплексе АГМК состоялся большой гала-концерт с участием звезд узбекской эстрады, посвященный профессиональному празднику горняков и металлургов.
В ходе мероприятия было зачитано поздравление Премьер-министра Республики Узбекистан трудовому коллективу Алмалыкского горно-металлургического комбината.
Председатель правления АО «Алмалыкский ГМК» Абдулла Хурсанов, выступая с поздравительной речью, отметил, что комбинат развивается из года в год, полным ходом реализуются крупные инвестиционные проекты, достигаются высокие производственные показатели.
На праздничном мероприятии 18 передовиков производства наградили нагрудными знаками «Горняцкая слава» различного степеней. 43 работникам вручили Почетные грамоты АГМК, 35 работников поощрили ценными подарками.
В художественной части мероприятия зрителей удивили показательными номерами сотрудники ведомственной военизированной охраны АГМК. Праздничное настроение подарили всем выступления коллективов Дворца культуры «Металлург» и ансамбля танца «Навруз».
В рамках концертной программы выступили популярные артисты узбекской эстрады – Дилфуза Рахимов, Ирода Искандарова, Ахрор Усмонов. Бурными аплодисментами встречены выступления популярных среди молодежи звезд – Афрузы и Хамдама Собирова.
Песня и клип, подготовленные коллективом Ташкентской областной филармонии, посвященные деятельности работников комбината, получили признание.