+998 71 619 23 33Joriy yilning 21-iyun kuni Olmaliq kon-metallurgiya kombinati boshqaruvi raisi Abdulla Xursanov “30 iyun - Yoshlar kuni" munosabati bilan “Yoshlar oyligi” doirasidagi bayram tadbirlarini yuqori saviyada o‘tkazish to‘g‘risida”gi buyruqqa imzo chekdi.
Buyruqqa binoan, "Yoshlar oyligi" doirasida "Olmaliq KMK" AJ tarkibiy bo‘linmalari yoshlari o‘rtasida bayram tadbirlarini yuqori saviyada o‘tkazish uchun tuzilgan tashkiliy qo‘mita, ushbu bayramni o‘tkazish bo‘yicha chora-tadbirlar dasturi hamda bayram munosabati bilan faol yoshlarga faxriy yorliq va qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlanuvchi faol yoshlar ro‘yxati tasdiqlandi.
"Yoshlar oyligi" doirasida "Olmaliq KMK" AJ tarkibiy bo‘linmalari yoshlari o‘rtasida o‘tkaziladigan bayram tadbirlari dasturiga ko‘ra, 27-iyun kuni “Metallurg” MS hovlisida bayram tadbirlari tashkil etiladi. Bayram tadbirlari doirasida marafon, gala konsert va turli ko‘ngilochar dasturlar tashkil etilishi ko‘zda tutilgan.
Shuningdek, Kombinatning iqtidorli yoshlari o‘rtasida “Eng gullagan yoshlik chog‘im” nomli tanlovi, “Ma'naviy yetuk yoshlar kelajak poydevori” shiori ostida ma'naviy-ma'rifiy tadbirlar o‘tkaziladi.
“Eng yaxshi yosh rahbar-2023” tanlovining yakuniy bosqichi hamda sportning mini futbol to‘ri bo‘yicha “OKMK Yoshlar ittifoqi Ko‘chma kubogi-2023” musobaqasini o‘tkazish ham belgilangan.
“O‘zbekiston yoshlari birlashaylik” shiori ostida o‘tkaziladigan “Olmaliq KMK” AJ va Olmaliq shahri yoshlari o‘rtasida “Zakovat” intellektual o‘yini festivali hamda yoshlarining o‘z sohasi bo‘yicha tajriba almashishlariga imkoniyat yaratish maqsadida turdosh korxonalariga sanoat ekskursiyalarining amalga oshirilishi ham yoshlarga bir olam taassurot bag‘ishlashi shubhasiz.
14-iyun – butunjahon donorlar kuniga bag‘ishlab “Qon topshiring, dunyoda hayot davom etsin!” shiori ostida ko‘ngilli yoshlar ishtirokida qon topshirish aksiyasi tashkil etiladi.
Yoshlarning intellektual va ijodiy salohiyatini hamda ular o‘rtasida badiiy adabiyotlarni o‘qishga bo‘lgan qiziqishini yanada kuchaytirish maqsadida kombinat yoshlari o‘rtasida “Yosh kitobxon-2023” ko‘rik-tanlovini hamda “2023 yil - Insonga e'tibor va sifatli ta'lim yili” deb nomlanishi munosabati bilan tarkibiy bo‘linmalar yoshlari o‘rtasida “Nemis tili bilimdoni” tanlovi o‘tkaziladi.
Bayram munosabati bilan ishlab chiqarish jarayonlarida faol bo‘lgan,ishchi-xodimlar o‘rtasida sog‘lom muhit shakllanishiga beminnat hissa qo‘shib kelayotgan bir guruh fidoyi yoshlarning xonadonlariga tashrif buyurib, ularning ota-onalariga tashakkurnomalar taqdim etiladi. Kombinat yoshlarini muvaffaqiyatga erishgan insonlar ortidan ergashtirish, jamiyatda o‘z o‘rinlarini egallashlari yo‘lida motivasiya berish maqsadida seminar-treninglar o‘tkaziladi.
“Olmaliq KMK” AJ barcha tarkibiy bo‘linmalarida FXDYo bo‘limi, IIB, diniy idora vakillari va psixolog ishtirokida yoshlar o‘rtasidagi oilaviy ajrim,jinoyat, huquqbuzarlik hamda suisid holatlarini oldini olishga qaratilgan seminarlar tashkil etiladi.
Bundan tashqari, dasturda kombinat yoshlari o‘rtasida “Quvnoqlar va zukkolar” festivali ham o‘tkazilishi belgilangan.
Ishlab chiqarish jarayonlarida faol bo‘lgan va yoshlar ittifoqi tizimida samarali faoliyat yuritayotgan yoshlarga motivasiya berish maqsadida “Moviy tog‘lar” dam olish maskanida an'anaviy tarzda o‘tkaziladigan “Yoshlar slyoti” ham yoshlarda katta taassurot qoldirishi aniq.

АГМК широко отметит День молодёжи
21 июня текущего года председатель правления АО «Алмалыкский ГМК» Абдулла Хурсанов подписал приказ «О проведении на высоком уровне праздничных мероприятий в рамках «Месячника молодежи» в связи с 30 июня – Днем молодежи Республики Узбекистан».
Приказом утверждены организационный комитет, созданный для проведения праздничных мероприятий среди молодежи структурных подразделений комбината, план мероприятий, а также перечень активной и инициативной, особо отличившейся молодежи для награждения.
Так, 27 июня около Дворца культуры «Металлург» будут организованы праздничные мероприятия. Предусмотрено проведение марафона, гала-концерта и различных развлекательных шоу и конкурсов.
Среди молодежи комбината будут проведены конкурс «В самый расцвет моей молодости», духовно-просветительские мероприятия под девизом «Высокодуховная молодежь – опора и будущее страны».
Также намечено проведение финального этапа конкурса «Самый лучший молодой руководитель-2023» и соревнования по мини-футболу за «Переходящий кубок Союза молодежи АГМК».
Кроме этого, предусмотрена организация фестиваля интеллектуальной игры «Заковат» среди молодежи АГМК и Алмалыка под девизом «Молодежь Нового Узбекистана, объединимся!», а также промышленных экскурсий на предприятия со смежной деятельностью.
В целях повышения интеллектуального и творческого потенциала молодежи комбината и её интереса к чтению художественной литературы будут проведены конкурс «Юный книголюб-2023», конкурс «Знаток немецкого языка» в связи с объявлением 2023 года «Годом заботы о человеке и качественного образования».
По случаю праздника представители Союза молодежи АГМК вручат благодарственные письма родителям особо отличившихся молодых работников, которые добросовестно трудятся на благо комбината, активно участвуют в социальной жизни предприятия, вносят весомый вклад в формирование здоровой среды среди трудового коллектива.
Наряду с этим запланировано проведение фестиваля «Кувноклар ва зукколар» (КВН) среди молодежи комбината.
С целью повышения мотивации молодых работников, активно участвующих в производственных процессах и плодотворно трудящихся в системе Союза молодежи комбината, в зоне отдыха «Синегорье» будет организован ежегодный традиционный «Слёт молодежи».