+998 71 619 23 33Olmaliq kon-metallurgiya kombinati barcha ishlab chiqarish vazifalarini bajarish barobarida ijtimoiy sohani ham faol ravishda qo‘llab-quvvatlab kelmoqda.
Xayrli amallar 2025-yilda ham bardavomlik kasb etib, ayni kunlarda Sirdaryo viloyati Sirdaryo tumanidagi 71-sonli ixtisoslashtirilgan maktab internati binosi OKMK homiyligida rekonstruksiya qilinayapti.
Jismoniy va ruhiy rivojlanishda kechikishi bo‘lgan bolalarga mo‘ljallangan mazkur maktab 1965-yili qurilgan bo‘lib, shu paytga qadar ta’mirlanmagan.
Hozirgi kunda mazkur ta’lim maskani binosida pudrat tashkiloti tomonidan rekonstruksiya ishlari 90%ga bajarilgan bo‘lib, binoning maxsus fan xonalari, sport zali, oshxona, kutubxona va hojatxonalari ta’mirdan chiqarildi. Deraza va romlar hamda issiq va sovuq suv quvurlari, yoritish tizimlari almashtirildi. Bino tomi qisman yangilanib, ta’mirlandi. Tashqi fasad qismi ham zamonaviy qiyofaga keltirilib, ta’mirdan chiqarildi.
Shuningdek, o‘quv binosi hududida qo‘shimcha ravishda ota-onalar kutish zali, kir yuvish xonasi, omborxona, nazorat o‘tkazish punkti, qozonxona, yozgi oshxona, hovlida hojatxona, issiqxona kabi yordamchi binolar qurilishi ham rejalashtirilgan.
Maktab o‘quvchilariga bir qator qulaylik yaratish maqsadida maktab hovlisida mini futbol, voleybol maydonchalari, shiyponchalari ham barpo etilishi ko‘zda tutilgan.
Mazkur maktab 240 o‘ringa moʻljallangan.
Kombinat homiyligida zamonaviy qiyofaga keltirilayotgan o‘quv binosi yaqin kunlarda foydalanishga topshirilishi ko‘zda tutilgan.

АГМК обновляет школу-интернат в Сырдарьинской области
Алмалыкский горно-металлургический комбинат не ограничивается только производственными успехами — комбинат активно участвует в жизни общества, реализуя важные социальные проекты.
В 2025 году добрые дела комбината продолжаются — сейчас при его спонсорской поддержке ведётся реконструкция здания специализированной школы-интерната №71 в Сырдарьинском районе Сырдарьинской области.
Эта школа, предназначенная для детей с задержками физического и психического развития, была построена ещё в 1965 году и с тех пор ни разу капитально не ремонтировалась.
На сегодняшний день реконструкция здания завершена примерно на 90%. Уже обновлены кабинеты специальных дисциплин, спортзал, столовая, библиотека и санитарные узлы. Произведена замена окон, труб холодного и горячего водоснабжения, а также системы освещения. Крыша частично отремонтирована, фасад здания приведён в современный вид.
Также на территории школы планируется строительство дополнительных объектов: комнаты ожидания для родителей, прачечной, склада, контрольно-пропускного пункта, котельной, летней кухни, уличного туалета, теплицы и других вспомогательных помещений.
Для создания комфортных условий для учащихся во дворе школы обустроят мини-футбольное и волейбольное поля, а также беседки для отдыха. Школа рассчитана на 240 учеников.