+998 71 619 23 33Ma’lumki, xalqimizning eng ulug‘, eng aziz ayyomi — O‘zbekiston Respublikasi Davlat mustaqilligining 35 yillik qutlug‘ to‘yonasi butun mamlakatimizda “Yagona Vatan, yagona xalq bo‘lib, yangi hayot va kelajak yaratamiz!” degan oliyjanob shior ostida keng nishonlanmoqda. Mazkur shonli sana munosabati bilan joriy yilning 24-avgust kuni OKMK sport majmuasida katta bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda so‘zga chiqqan “Olmaliq KMK” AJ boshqaruv raisi, senator Abdulla Xursanov barchani Istiqlol ayyomi bilan samimiy muborakbod etar ekan, hurmatli Prezidentimiz boshchiligida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlarning zamirida, inson qadrini ulug‘lash, xalqimiz farovonligi ta’minlashdek oliyjanob maqsad mujassam ekanligini alohida ta’kidladi. Shuningdek, korxonada amalga oshirilayotgan yirik strategik investitsiya loyihalari, ishlab chiqarish quvvatlarining modernizatsiya qilinishi hamda yurtimizda hukm surayotgan barqarorlik siyosati iqtisodiy yuksalishning muhim omili bo‘lib xizmat qilayotganini alohida qayd etib o‘tdi.
Tadbirda ishtirok etgan Olmaliq shahar hokimi Barhayot Meliyev ham barchani bayram bilan muborakbod etdi.
Tadbir davomida qutluq sana munosabati bilan Prezidentimiz farmoniga ko‘ra, davlat mukofoti bilan taqdirlangan bir guruh kombinat ishchi-xodimlari va Olmaliq shahar korxona-tashkilotlari vakillari e’tirof etildi.
Shuningdek, bir guruh ilg‘or kombinat ishchi-xodimlariga turli darajdagi “Konchilik shuhrati” ko‘krak nishonlari tantanali ravishda topshirildi.
“Metallurg” madaniyat saroyi ijodkorlari tomonidan tayyorlangan badiiy kompozitsiya barchaga manzur bo‘ldi.
Ayniqsa, Milliy gvardiyaning Toshkent viloyati boshqarmasi xodimlari tomonidan mahorat bilan ijro etilgan buyuk sohibqiron bobomiz Amir Temur siymosining sahnaviy chiqishlari hamda Ichki ishlar, Favqulodda vaziyatlar bo‘limlari, OKMK Idoraviy harbiylashtirilgan qo‘riqlash xizmati xodimlari hamda “Temurbeklar maktabi” o‘quvchilarining tantanali harbiy marshi tomoshabinlarning olqishlariga sazovor bo‘ldi.
Shuningdek, kombinat sportchilari hamda yosh umidli sportchilar tomonidan tayyorlangan turli sport yo‘nalishlaridagi mahoratli va ko‘rgazmali chiqishlar ham bayram tadbirining yuqori ko‘tarinki kayfiyatda o‘tishini ta’minladi.
O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan artist Ozoda Nursaidova hamda taniqlik estrada xonandasi Mirjalol Ne’matovlarning sho‘x-shodon qo‘shiqlari barchani raqsga chorladi.

Алмалык отметил 35 летие независимости ярким праздником
В этом году самый великий и дорогой для нашего народа праздник – 35 летие государственной независимости Республики Узбекистан – широко отмечается по всей стране под благородным лозунгом: ««Единой Родиной, единым народом мы построим новую жизнь, новое будущее!».
В честь этой знаменательной даты 24 августа в спортивном комплексе Алмалыкского горно-металлургического комбината состоялось большое праздничное мероприятие.
Выступая на торжестве, председатель правления АО «Алмалыкский ГМК», сенатор Абдулла Хурсанов искренне поздравил всех с праздником независимости. Он особо подчеркнул, что в основе масштабных реформ, проводимых в стране под руководством уважаемого Президента, лежит благородная цель – возвысить человеческое достоинство и обеспечить благополучие народа. Отмечено, что реализуемые на предприятии крупные стратегические инвестиционные проекты, модернизация производственных мощностей и политика стабильности, проводимая в стране, служат важными факторами дальнейшего экономического роста.
С поздравлениями к участникам мероприятия обратился и хоким города Алмалыка Бархаёт Мелиев.
В ходе торжества были отмечены работники комбината и представители предприятий и организаций Алмалыка, удостоенные государственных наград согласно Указу Президента Республики Узбекистан в честь праздника.
Кроме того, группе передовых работников комбината в торжественной обстановке были вручены нагрудные знаки «Горняцкая слава» различных степеней.
Большой интерес зрителей вызвали художественные композиции, подготовленные творческим коллективом Дворца культуры «Металлург». Особенно яркое впечатление произвели сценическое представление, посвящённое образу великого полководца и государственного деятеля Амира Темура, мастерски исполненное сотрудниками Ташкентского областного управления Национальной гвардии, а также торжественный военный марш с участием сотрудников органов внутренних дел, подразделений по чрезвычайным ситуациям, ведомственной военизированной охраны АГМК и учащихся школы «Темурбеклар мактаби».
Неотъемлемой частью праздничной программы стали и показательные выступления спортсменов комбината и юных перспективных атлетов в различных спортивных дисциплинах. Их мастерство и зрелищные номера подарили участникам мероприятия ещё больше положительных эмоций и создали по-настоящему праздничную атмосферу.
Зажигательные песни заслуженной артистки Узбекистана Озоды Нурсаидовой и известного эстрадного исполнителя Мирджалола Неъматова не оставили равнодушными зрителей, их выступления были встречены бурными аплодисментами зрителей.