27 Iyun 2022, 11:15 2515
2022 yil 25 iyun kuni «Goʻzal» tantanalar majmuasida 27 iyun - Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni munosabati bilan bayram tadbiri tashkil etildi.
OKMK rahbariyati tomonidan tashkil etilgan bayram tadbirida Respublika, viloyat, Olmaliq shahar OAV vakillari, Oʻzbekiston Jurnalistlar uyushmasi mas’ullari va kombinat Axborot xizmati xodimlari ishtirok etishdi.
Bayram tadbirida soʻz olgan “Olmaliq KMK” AJ boshqaruvi raisi, senator Abdulla Xursanov mamlakatimizda soʻz erkinligi borasida olib borilayotgan oʻzgarishlar, soha vakillariga boʻlgan e’tibor haqida toʻxtalib, OAV vakillarini kasb bayramlari bilan samimiy muborakbod etdi.
Tadbirda Kombinat rahbariyati va Olmaliq shahar hokimligi tomonidan bir guruh faol OAV vakillari Faxriy Yorliq, qimmatbaho sovgʻalar bilan taqdirlanishdi.
«Metallurg» MS badiiy dastalari tomonidan tayyorlangan konsert dasturi barchaga xushkayfiyat bagʻishladi.
Ayniqsa, OKMK Axborot xizmati tomonidan tayyorlangan koʻngilochar sovrinli oʻyinlar bayram tadbiriga oʻzgacha zavq bagʻishladi.
Ma’lumot oʻrnida aytish mumkinki, mamalakat mediamakonida Olmaliq shahri oʻziga xos oʻrniga ega. Hozirda shahrimizda 2 ta ijtimoiy siyosiy va 2 ta tarmoq gazetalari, 1 ta telekanal hamda qator veb saytlar, ijtimoiy tarmoqlarda kanal va sahifalar faoliyat yuritib keladi.

27 Июня 2022, 11:15 2649
По случаю этого дня 25 июня в зале торжеств «Гузаль» состоялось праздничное мероприятие для представителей средств массовой информации нашего города.
В торжестве, организованном руководством АГМК, приняли участие работники сферы: представители СМИ нашей страны, области, города Алмалык, ответственные лица Творческого союза журналистов Узбекистана и сотрудники информационной службы комбината.
Открыл мероприятие председатель правления АО «Алмалыкский ГМК», сенатор Абдулла Хурсанов. В своей речи он отдельно остановился на проводимых в нашей стране реформах в информационной сфере, направленных на обеспечение свободы слова и информации, отметил внимании к представителям сферы и искренне поздравил работников СМИ с профессиональным праздником.
И по традиции руководство АГМК и ответственные лица Алмалыкского хокимията наградили группу активных представителей СМИ почетными грамотами и ценными подарками.
Праздничное настроение гостям мероприятия подарила концертная программа, подготовленная коллективами художественной самодеятельности Дворца культуры «Металлург».
Стоит отметить, что Алмалык имеет свое место в медийном пространстве нашей страны. На сегодняшний день в городе действуют 2 общественно-политические и 2 отраслевые газеты, 1 телеканал и целый ряд веб-сайтов, телеграм-каналов и страниц в социальных сетях.