+998 71 619 23 33Joriy yilning 21-22-fevral kunlari Surxondaryo viloyatining Termiz shahrida texnik sport turlaridan hisoblangan motokross bo‘yicha O‘zbekiston chempionatining 1-bosqichi o‘tkazildi.
Musobaqada, murabbiy Andrey Sazonov boshchiligidagi OKMK motokrosschilari ham ishtirok etishib, samarali natijalarni qayd etishdi.
Jumladan, vakillarimizdan 125 sm dvigatelli mototsikllar bahsida Emran Ablyazov marraga uchinchi bo‘lib yetibdi.
Yana bir vakilimiz Shevket Suleymanov ChZ klassidagi mototsikllar bahsida marra chizig‘ini ikkinchi bo‘lib kesib o‘tdi.
Bu yil ilk bor +35 yosh toifasidagi sportchilar o‘rtasida ham bahslar o‘tkazilib, unda qatnashgan vakillarimiz Andrey Sazonov(kichigi) va Sergey Vinogradovlar sovrinli o‘rinlarni egallashdi. Andrey marraaga hammadan birinchi bo‘lib yetib kelgan bo‘lsa, Sergey uchinchi bo‘ldi.
Dvigatel hajmi 500 sm bo‘lgan mototsikllar poygasida qatnashgan Emran Ablyazov uchinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi.
750 sm dvigatelli mototsikllar bahsida ishtirok etgan Viktor Lavrov va Bedriy Akimov juftligidan iborat ekipaj marraga birinchi bo‘lib yetib kelgan holda, g‘oliblikni o‘z hisoblariga yozdirib qo‘yishdi.
Shu tariqa umumjamoa hisobida OKMK motokrosschilari mamlakat chempionatining birinchi bosqichini peshqadam sifatida yakunlashdi.
Bundan tashqari, musobaqa doirasida mehnat faxriysi Norali Boymurodov xotirasi uchun ham bahslar o‘tkazilib, g‘oliblarga sovrinlar taqdim etildi.
Endilikda OKMK motokrosschilari 1 oydan keyin Navoiyda o‘tkazilishi ko‘zda tutilgan mamlakat chempionatining 2-bosqichida ishtirok etishadi. Shuningdek, ushbu musobaqa bilan parallel ravishda o‘tkaziladigan Ipak yo‘li xalqaro musobaqasida ham yurtimiz sharafini himoya qilishadi.
OKMK motokrosschilarining yuqori natijalarga erishishida kombinat rahbariyati tomonidan Ijtimoiy obyektlar boshqarmasi tarkibidagi Texnik sport klubiga qaratilayotgan doimiy e’tibor va g‘amxo‘rlik muhim poydevor bo‘lib xizmat qilmoqda.
Mazkur qo‘llab-quvvatlash natijasida klub a’zolari xalqaro va respublika miqyosidagi musobaqalarda kombinat sharafini munosib himoya qilib kelishayapti. Klub a’zolari kombinat rahbariyatiga o‘z minnatdorchiliklarini bildirishadi. Shuningdek, OKMK motokrosschilari ularni doimo qo‘llab-quvvatlab kelayotgan Ijtimoiy obyektlar boshqarmasi rahbariyati va “Vatanparvar” tashkilotini ham e’tirof etishdi.

+998 71 619 23 33On February 21-22 of this year, the first stage of the Uzbekistan Motocross Championship was held in Termez.
Athletes from the Almalyk Mining and Metallurgical Complex, led by coach Andrey Sazonov, also took part in competitions in one of the most spectacular and technically challenging sports, demonstrating impressive results and making a successful start to the season.
Thus, in the race for motorcycles with an engine capacity of 125 cub.cm, Emran Ablyazov finished in third place. Shevket Suleymanov crossed the finish line second in the ČZ class.
This year, for the first time, races were held among athletes in the 35+ category. Representatives of the AMMC also took the podium: Andrey Sazonov (junior) confidently took first place, and Sergey Vinogradov became the third prize winner.
In the 500 cub.cm motorcycle class, Emran Ablyazov again took third place among the winners.
The crew of Viktor Lavrov and Bedriy Akimov, competing in the 750 cub.cm category, particularly distinguished itself. The athletes finished first and recorded the victory to their credit.
Following the results of the first stage of the national championship, AMMC motocross riders finished the competition as leaders in the overall team classification.
In addition, the tournament included memorial races in honor of veteran labor leader Nurali Boymurodov, with the winners receiving awards.
The team is facing the second stage of the Uzbekistan Championship, which will take place in the city of Navoi in a month. At the same time, the athletes will also compete in the international competition “Ipak yo‘li”, where they will defend the honor of the country.
The high results of the motocross riders became possible thanks to the constant support of the Complex management, which is provided to the sports and technical club of the social facilities department. It is this attention and systematic work that creates a solid foundation for successful performances at the national and international levels.
The club members express their sincere gratitude to the management of the plant, as well as to the management of the Social Facilities Administration and the Vatanparvar organization for their continued support and assistance in the development of technical sports.