+998 71 619 23 33Joriy yilning 10-11 dekabr kunlari Toshkent shahrida “O‘zbekiston va Markaziy Osiyo tog‘-kon sanoati” uchinchi xalqaro kongressi va ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur xalqaro tadbirda O‘zbekiston hamda Markaziy Osiyoning tog‘-kon sanoati sohasidagi yetakchi korxonalari rahbarlari, investitsiya loyihalarining tashabbuskorlari, sohaning vakolatli organlari, nazorat organlari, ishlab chiqaruvchilar, uskunalar va xizmatlar yetkazib beruvchi, injiniring, qurilish-loyiha kompaniyalarining vakillari ishtirok etishdi.
Tog‘-kon sanoati va geologiya vaziri o‘rinbosari U.Yusupov kongressni kirish so‘zi bilan ochib berdi. Yalpi majlis, sessiyalarda sohadagi dolzarb masalalar muhokama qilindi.
Kongressda Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligi, “Navoiy kon-metallurgiya kombinati” AJ, “O‘zbekiston texnologik metallar kombinati” AJ, “Navoiyuran” davlat korxonasi vakillari dolzarb mavzulardagi taqdimot va ma’ruzalari bilan chiqishlar qilishdi.
Shuningdek tadbirda “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” AJ mas’ullari ham ishtirok etishib, taqdimot va ma’ruzalar qilsihdi.

3rd International Congress and Exhibition of Mining Industry of Uzbekistan and Central Asia.
On December 10-11 of this year, the 3rd international congress and exhibition “Uzbekistan and the Mining Industry of Central Asia” was held in Tashkent.
The international event is attended by heads of leading enterprises of the mining industry of Uzbekistan and Central Asia, initiators of investment projects, representatives of regulatory and supervisory authorities of the industry, manufacturers, suppliers of equipment and services, engineering, construction and design companies.
Deputy Minister of Mining and Geology U. Yusupov opened the congress with an opening speech. Current issues in the industry were discussed at plenary sessions.
At the congress, representatives of the Ministry of Mining and Geology, Navoi Mining and Metallurgical Complex JSC, Uzbek Technological Metals Plant JSC and Navoiyuran State Enterprise made presentations and reports on current topics.
The responsible persons of “Almalyk MMC” JSC also took part in this event with presentations and reports.