+998 71 619 23 33Joriy yilning 4-oktabr kuni “Raqamli O‘zbekiston–2030" Konsepsiyasi doirasida “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” va “O‘zavtosanoat” aksiyadorlik jamiyatlarida amalga oshirilgan loyihalar bilan tanishish bo‘yicha amaliy seminar tashkil etildi.
“O‘zavtosanoat” AJda tashkil etilgan seminarda Energetika vazirligi, Sanoat xavfsizligi, Davlat geologiya va mineral resurslar, Mudofaa sanoati, Davlat zahiralarini boshqarish qo‘mitalari, “O‘zavtosanoat”, “O‘zbekneftgaz”, “O‘ztransgaz”, “O‘zbekgidroenergo”, “O‘zmetkombinat”, “O‘zkimyosanoat”, "O‘zikkilamchiranglimetall", “O‘zbekko‘mir”, “Hududgazta'minot”, “O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari”, “Navoiy KMK”, “Navoiyuran”, “Issiqlik elektr stansiyalari”, “Hududiy elektr tarmoqlari”, “UzAuto Motors” aksiyadorlik jamiyatlari hamda “SamAuto” MChJ, “Jizzax Avtomobil Zavodi” MChJ mas'ullari ishtirok etishdi.
Seminar Olmaliq kon-metallurgiya kombinatida raqamlashtirish borasida amalga oshirilayotgan ishlar, qisqa muddatda erishilgan natijalar va IT-strategiyasining taqdimoti o‘tkazildi.
OKMKda 2022-yil yanvar-sentabr oylari davomida raqamlashtirish va avtomatlashtirish yo‘nalishida 35 ta loyiha amaliyotga joriy etildi.
UzAvto tashkiloti o‘z navbatida ERP loyihasini namoyish etib o‘z tajribasi bilan o‘rtoqlashdi.
Kelgusida doimiy ravishda bunday seminarlarni tashkillashtirib, tajriba almashib turishga kelishib olindi.
Taqdimotdan so‘ng o‘zaro hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yish, loyiha detallarining muhokamasi, OKMKga tashrif buyurib o‘rganish, hamkorlik qilishga kelishib olindi.

+998 71 619 23 334 октября этого года в Ташкенте прошёл практический семинар, организованный в целях ознакомления с проектами, реализованными в рамках концепции «Цифровой Узбекистан–2030» в акционерных обществах «Алмалыкский горно-металлургический комбинат» и «Узавтосаноат».
В семинаре приняли участие представители министерств, ведомств и предприятий страны. Это – Министерство энергетики, Государственный комитет промышленной безопасности, Государственный комитет геологии и минеральных ресурсов, Государственный комитет оборонной промышленности, Комитет по управлению государственными запасами, акционерные общества «Узавтосаноат», «Узбекнефтегаз», «Узтрансгаз», «Узбекгидроэнерго», «Узметкомбинат», «Узкимёсаноат», «Узиккиламчиранглиметалл», «Узбеккумир», «Худудгазтаъминот», «Национальные электрические сети Узбекистана», «Навоийский ГМК», «Навоийуран», «УзАвто Моторс», а также ОАО «Тепловые электрические станции», ОАО «Территориальные электрические сети», ООО «СамАвто», ООО «Джизак Автомобиль 3аводи».
На семинаре специалисты АГМК представили презентацию, в ходе которой рассказали о работах по внедрению цифровизации на комбинате, ИТ-стратегии, а также о достигнутых за короткое время результатах в этой сфере. Так, например, за период с января по сентябрь 2022 года на комбинате внедрено 35 проектов в рамках цифровизации и автоматизации.
Также своим опытом в это сфере поделилось АО «УзАвто Моторс», представив проект «ERP».
Участники мероприятия пришли к договоренности проводить подобные семинары и в дальнейшем.
Также участники семинара договорились организовать визит на АГМК для изучения и дальнейшего сотрудничества.