+998 71 619 23 33Joriy yilning 14-avgust kuni “Olmaliq KMK” AJ xodimlari kasaba uyushmasi Kengashi ma’naviy-ma'rifiy ishlar bo‘yicha komissiyasining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unda OKMK tarkibidagi korxona va tashkilotlarda faoliyat yuritayotgan ma’naviy-ma'rifiy ishlar bo‘yicha komissiya raislari ishtirok etdi.
Yig‘ilish davomida O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 35-yilligi munosabati bilan “Tinchlik — ibodatimiz halovati, turmushimiz saodati”mavzusida ma’ruza tinglandi.
Shuningdek, tadbir davomida komissiyasning yarim yillik faoliyati yakunlari muhokama qilinib, hisoboti eshitildi.
Yig‘ilish doirasida “Metallurg” madaniyat saroyi kutubxonasi xodimlari tomonidan kitoblar taqdimoti ham tashkil etildi. Unda kitobxonlik madaniyatini yuksaltirish, ma’naviy-ma'rifiy dunyoqarashni boyitishga xizmat qiluvchi adabiyotlar ishtirokchilar e’tiboriga havola etildi.
Yig‘ilish so‘nggida mustaqilligimizning 35-yilligi munosabati bilan korxona va tashkilotlarda o‘tkaziladigan bayram tadbirlarida ma’naviy-ma'rifiy ishlar bo‘yicha komissiyalar faol ishtirok etishi, shuningdek, ishchi-xodimlar orasidagi iste’dodli va iqtidorli xodimlarni aniqlab, ularning bayram dasturlarida ishtirokini ta’minlash bo‘yicha tegishli vazifalar belgilab berildi.

+998 71 619 23 3314 августа текущего года состоялось очередное заседание комиссии по духовно-просветительской работе Совета профсоюза работников АО «Алмалыкский ГМК». В мероприятии приняли участие председатели комиссий по духовно-просветительской работе, действующих на предприятиях и в организациях, входящих в состав АГМК.
В ходе мероприятия, приуроченного к 35-летию государственной независимости Республики Узбекистан, была заслушана лекция о мире, согласии и стабильности как основные факторы благополучия общества.
Также участники обсудили итоги работы комиссии за первое полугодие и заслушали соответствующий отчёт.
В рамках заседания сотрудники библиотеки Дворца культуры «Металлург» организовали презентацию книг. Участникам представили литературу, способствующую повышению культуры чтения, расширению кругозора и духовному обогащению.
В завершение мероприятия были определены соответствующие задачи по обеспечению активного участия комиссий по духовно-просветительской работе в праздничных мероприятиях, которые пройдут на предприятиях и в организациях в честь 35-летия независимости Узбекистана. Особое внимание также будет уделено выявлению талантливых и одарённых работников среди трудовых коллективов предприятий и организаций и обеспечению их участия в праздничных программах.