+998 71 619 23 33Bugun “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” AJda 11-noyabr – O‘zbekiston Kasaba uyushmalari kuni hamda kasaba uyushmalari harakatining 120 yillik bayrami munosabati bilan bayram tadbiri tashkil etildi.
Tadbir avvalida soʻz olgan “Olmaliq KMK” AJ boshqaruv raisi, senator Abdulla Xursanov soha vakillarini qoʻshayyom bilan samimiy muborakbod etib, ishchi-xodimlarning manfaatlarini himoya qilishda kasaba uyushmalarining roli muhim ahamiyat kasb etishini ta'kidlab oʻtdi. Shuningdek, bugungi kunda kombinat ishchi-xodimlarining ijtimoiy himoyasi yoʻlida salmoqli ishlar amalga oshirilayotganini, Jizzax viloyatining Zomin tumanida zamonaviy dam olish maskani qurilishi yakunlanganini, ushbu sihatgoh ham kombinat mehnat jamoasiga ajoyib tuhfa boʻlishini ma'lum qildi.
Tadbir davomida sana munosabati bilan 2 nafar soha vakili turli darajadagi “Konchilik shuhrati” koʻkrak nishoni bilan, 8 nafari Faxriy Yorliq bilan va 9 nafari qimmatbaho sovgʻalari bilan mukofotlanishdi.
Bundan tashqari, kombinat tarkibiy boʻlinmalaridan kasaba uyushmasi boshlangʻich tashkilotlarining faollariga ham qimmatbaho sovgʻalar ulashildi.
Shuningdek, sana munosabati bilan oʻtkazilgan “Eng yaxshi roliklar” tanlovi gʻoliblari ham ragʻbatlantirildi.
Tadbirda namoyish etilgan Kasaba uyushmasi Kengashi faoliyatini aks ettiruvchi sahna koʻrinishi olqishlarga sazovor boʻldi.
“Metallurg” madaniyat saroyi badiiy jamoalari tomonidan tayyorlangan konsert guldastasi barchaga bayramona kayfiyat ulashdi.
“Raduga” sirk jamoasining hamda jismoniy tarbiya va sport boʻlimining karate-do seksiyasi vakillarining koʻrgazmali chiqishlari bayram tadbirini yanada qiziqarli oʻtishini ta'minladi.

+998 71 619 23 33Today, a festive event was organized at JSC "Almalyk Mining and Metallurgical Complex" in celebration of November 11 - Trade Union Day of Uzbekistan and the 120th anniversary of the trade union movement.
At the beginning of the event, the Chairman of the Board of JSC "Almalyk MMC," Senator Abdulla Khursanov, warmly congratulated the industry representatives on the occasion and emphasized the important role of trade unions in protecting the interests of workers. He also noted that significant work is currently being carried out to ensure the social protection of the plant's employees, including the completion of a modern recreation center in the Zaamin district of the Jizzakh region. He added that this sanatorium would be a wonderful gift for the plant's workforce.
During the event, 2 industry representatives were awarded the "Mining Glory" badge of various degrees, 8 received Certificates of Honor, and 9 were presented with valuable gifts.
In addition, valuable gifts were distributed to activists of primary trade union organizations from the structural subdivisions of the plant.
The winners of the "Best Videos" competition, held in connection with the occasion, were also rewarded.
The stage performance showcasing the activities of the Trade Union Council presented at the event received applause from the audience.
A concert program prepared by the artistic groups of the "Metallurg" Palace of Culture created a festive mood for everyone.
Demonstrative performances by the "Raduga" circus troupe and representatives of the karate-do section from the Department of Physical Culture and Sports made the festive event even more engaging.