11 Aprel 2025, 9:40 2075
2024-yil 30-sentyabr kuni esa mazkur sex 8 ta ishlab chiqarish uchastkasidan va 4 ta texnologik smenadan iborat katta bir boshqarmaga aylantirildi.
Mehnat jamoasining qutlug‘ 70 yilligi munosabati bilan joriy yilning 10-aprel kuni boshqarmada bayram tadbiri tashkil etildi.
Tadbirda so‘z olgan OKMK boshqaruv raisining iqtisodiyot, moliya va transformatsiya bo‘yicha birinchi o‘rinbosari Behzod Mamatov bugungi kunda boshqarma mehnat jamoasi nafaqat kombinat tarkibiy bo‘linmalarini sanoat suviga bo‘lgan ehtiyojini qondirmoqda balki “Yoshlik-1 konini o‘zlashtirish” loyihasi doirasida amalga oshirilayotgan ishlarda faol ishtirok etayotganligini ta'kidlab, mehnat jamoasini yubiley sanasi bilan tabrikladi va o‘zining samimiy tilaklarini bildirdi.
Sana munosabati bilan “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” AJ boshqaruv raisi Abdulla Xursanovning buyrug‘iga ko‘ra, 5 nafar ilg‘or ishchi-xodimlar III darajali “Konchilik shuhrati” ko‘krak nishoni bilan taqdirlanishdi. Shuningdek, 30 nafar ishchi-xodimlar kombinat Faxriy Yorlig‘i hamda qimmatbaho sovg‘alar bilan rag‘batlantirildi.
Bayram tadbirida O‘zbekiston Davlat San'at va madaniyat institutining ijodiy jamoalari hamda “Metallurg” madaniyat saroyining badiiy jamoalari tomonidan tayyorlangan konsert dasturi barchaga manzur bo‘ldi.

11 April 2025, 9:40 2182
Exactly 70 years ago, on 1 April 1955, the Industrial Water supply workshop began its work. Since then, the workforce of this division has played a key role in the process chain of the Complex.
On 30 September 2024, the workshop was transformed into a full-fledged department, including 8 production sites and 4 process shifts.
In honor of the 70th anniversary of the team, a festive event was organized on 10 April of this year.
Speaking at the celebration, the First Deputy Chairman of Board of JSC “Almalyk MMC” for economics, finance and transformation Bekhzod Mamatov noted that today the department not only provides the enterprise with industrial water, but also actively participates in the implementation of the project to develop the Yoshlik I deposit. He congratulated the team on the anniversary and expressed his warm wishes to them. On the occasion of the holiday, by the order of the Chairman of Board of Almalyk MMC Abdulla Khursanov, five top workers were awarded the "Miner's Glory" badge of the 3rd degree. Another 30 workers received certificates of honor and valuable gifts.
The festive atmosphere was complemented by a concert prepared by artistic teams of the State institute of arts and Culture of Uzbekistan, as well as artists of the “Metallurg” palace of culture.
The audience especially warmly received the performance of Honored artist Aziz Rajabiy whose songs gave everyone a real festive mood. Also on the same day, a solemn event was held in the “Oksaroy” complex.