"Xavfsiz va sog‘lom ishlab chiqarish muhiti - mehnat sohasining eng muhim tamoyil va huquqidir"
Joriy yilning 27-aprel kuni Markaziy ta'mirlash mexanika zavodi faollar zalida 28-aprel - Butunjahon mehnatni muhofaza qilish kuni munosabati bilan "Xavfsiz va sog‘lom ishlab chiqarish muhiti - mehnat sohasining eng muhim tamoyil va huquqidir" shiori ostida seminar tashkil etildi.
Tadbir “Mehnat muhofazasi” madhiyasi bilan boshlandi.
Seminarda OKMK boshqaruvi raisining birinchi o‘rinbosari – bosh muhandis Sergey Larionov so‘z olib soha mutaxassislariga samimiy tilaklarini bildirib, o‘tib, mehnat muhofazasi va xavfsizlik texnikasi masalasi kombinatda doimo muhim ekanligini ta'kidlab o‘tdi.
Kombinatda soha bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar xususida bosh muhandisning MM va SX bo‘yicha o‘rinbosari Shuhrat Jo‘rayev  to‘liq ma'lumot berib o‘tdi.
Shuningdek, OKMK xodimlari Kasaba uyushmasi kengashi raisi o‘rinbosari Omonqul Beknazarov ham soha xodimlariga samimiy tilaklarini bildirib o‘tdi.
Ijtimoiy obyektlar boshqarmasining maktabgacha ta'lim tashkilotlari tarbiyalanuvchilari tomonidan “Dadajon ayajon biz uchun o‘zingizni asrang” mavzusidagi videroligi barchaga manzur bo‘ldi.
Tadbir davomida kombinatda mehnat muhofazasi sohasida faolligi bilan ajralib turgan bir guruh xodimlarga Faxriy Yorliqlar va qimmatbaho sovg‘alar tuhfa etildi.
Bundan tashqari, ishtirokchilar o‘rtasida mehnat muhofazasi va xavfsizlik texnikasiga oid sovrinli viktorina o‘yinlari ham tashkil etildi.
Tadbir ishtirokchilariga “Liniya zashita” MChJ tomonidan maxsus kiyim, maxsus poyabzal va shaxsiy himoya vositalarining ko‘rgazmasi havola etildi. Rossiyaning “KVAZAR” MChJ tomonidan ham ishlab chiqarishda xavf-xatarlarni kamaytirishga yo‘naltirilgan ESML tizimi taqdimoti ham o‘tkazildi.

+998 71 619 23 33The event on this topic, timed to coincide with the World Day of Occupational Safety and Health, was held on April 27 at the Central Mechanical Repair Plant of the AMMC.
Speaking at the seminar, First Deputy Chairman of the Board of Almalyk MMC JSC, Chief Engineer Sergey Larionov congratulated the industry specialists on their professional holiday, and stressed that the issues of labor protection and safety, which are important and relevant at any enterprise, are given great attention at the plant. Shukhrat Juraev, Deputy Chief Engineer for Health and Safety, told the audience in detail about the work carried out at the plant in this direction.
Sincere wishes to the representatives of the industry were also expressed by the Deputy Chairman of the Council of the Trade Union of AMMC Workers Omonkul Beknazarov.
After that, the guests of the event were presented with a video “Dad, Mom, take care of yourself!”, Prepared by pupils of preschool educational organizations of the management of social facilities.
During the event, a group of employees of the plant, distinguished by their activity and initiative in the field of labor protection, were awarded certificates of honor and valuable gifts.
The organizers also held a mini-competition-quiz on occupational health and safety, the winners of which were awarded with valuable prizes.