+998 71 619 23 332024-yil 7-noyabr kuni Olmaliq kon-metallurgiya kombinatiga Xalqaro hamkorlik masalalari bo‘yicha Yevropa komissiyasi Bosh direktorining bosh maslahatchisi Henrik Hololey hamda Yevropa Ittifoqining O‘zbekistondagi elchisi Toyvo Klaar boshchiligidagi delegatsiya tashrif buyurdi.
OKMK rahbariyati va mehmonlar o‘rtasida tashkil etilgan uchrashuvda kombinat va Yevropa ittifoqi o‘rtasidagi muhim minerallar sohasidagi hamkorlik strategik ahamiyatga ega ekanligini ta’kidlandi. Uchrashuvda kelgusidagi o‘zaro manfaatli hamkorlik aloqalari bo‘yicha ham muzokaralar olib borildi.

+998 71 619 23 337 ноября текущего года Алмалыкский горно-металлургический комбинат посетила делегация во главе с главным советником генерального директора Европейской комиссии по международному сотрудничеству Хенриком Хололейем и послом ЕС в Узбекистане Тойво Клааром.
На встрече между руководством АГМК и гостями отмечено, что сотрудничество между комбинатом и Европейским Союзом в области важных минералов имеет стратегическое значение. В ходе мероприятия также состоялись переговоры по налаживанию дальнейших партнерских отношений.
Кроме этого, гости посетили смотровые площадки рудника «Кальмакыр» и строящейся медной обогатительной фабрики-3.