Ochiqlik, tezkorlik va xolislik faoliyatingizning bosh mezoni bo‘lsin!
27-iyun – Matbuot va ommaviy axborot vositalari kuni munosabati bilan bugun “Metallurg” MSda “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” AJ boshqaruv raisi, senator Abdulla Xursanov kombinat, shahar va hamkor OAV vakillari bilan uchrashdi.
- Bugun mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlarni aholini va dunyo afkor ommasini xabardor qilishda siz jurnalistlarning roli katta. Ayniqsa, kombinatimizda amalga oshirilayotgan investitsiyaviy loyihalar, yirik qurilishlar va ularning xalqimiz hayotida tutgan o‘rni haqida OAV da keng yoritib borilmoqda, - deydi Abdulla Xursanov. - Kuni kecha davlatimiz rahbari yirik sanoat korxonalarini “yashil” energiya bilan ta'minlash chora-tadbirlariga oid taqdimot bilan tanishib, yig‘ilish o‘tkazdi. Ushbu yig‘ilishda energiya samaradorlik, energiya resurslarini tejash, yashil energetikaga o‘tish masalalari muhokama etildi. Bizga ham bu borada bir qator vazifalar yuklatildi. Bugungi kundagi ushbu dolzarb vazifalarni xalqqa yetkazishda siz jurnalistlarning o‘rni beqiyos. Yaqinda poytaxtimizda o‘tkazilgan xalqaro investitsiya forumini olaylik. Mazkur nufuzli tadbirda ko‘plab xorijiy davlatlarning kompaniyalari, bank moliya tashkilotlarining vakillari, jumladan, Bolgariya Prezidenti Rumen Radev, Slovakiya Bosh vaziri Robert Fiso kabilar kombinat faoliyatiga katta qiziqish bildirishdi. Abu Dhabi Commercial Bank vakillari hamkorlik takliflarini bildirishdi. Ularning “kombinat bilan strategik hamkor bo‘lmoqchimiz” degani kombinatning xalqaro miqyosidagi darajasi qanchalik yuksalayotganini anglatadi.
So‘nggi 5 yilni oladigan bo‘lsak, kombinatga ko‘plab davlatlarning delegatsiyalari tashrif buyurishmoqda. Ular biz bilan hamkorlik qilish istagini bildirishayapti. Bo‘layotgan o‘zgarishlarni, islohotlarni tezkorlik bilan yoritishda albatta, sizlarning boy tajribangizga tayanamiz.
Fursatdan foydalanib, sizlarni 27-iyun – Matbuot va ommaviy axborot vositalari kuni bilan samimiy muborakbod etib qolaman.
Samimiy ruhda o‘tgan uchrashuv davomida kombinat Axborot xizmati faoliyati e'tirof etildi. Shuningdek, shahar va hamkor OAV vakillarining ham samarali mehnatlari qayd etib o‘tildi.
Tadbir davomida OKMK Axborot xizmati rahbari Umida Qarshiboyeva xizmat faoliyati bo‘yicha taqdimot o‘tkazdi. Axborot xizmati tomonidan 2024-yilda erishilgan yutuqlar, amalga oshirilgan ishlar bo‘yicha keng ma'lumot berildi.

Открытый диалог и признание заслуг журналистов
27 июня, в честь Дня работников печати и средств массовой информации, во Дворце культуры «Металлург» состоялась встреча председателя правления АО «Алмалыкский горно-металлургический комбинат», сенатора Абдуллы Хурсанова с представителями городских и корпоративных СМИ.
Открывая встречу, Абдулла Хурсанов подчеркнул значимость журналистского труда в условиях масштабных реформ, происходящих в стране:
– Роль журналистов в донесении информации о преобразованиях в стране и проектах, реализуемых на комбинате, трудно переоценить. Особенно важно освещение инвестиционных программ и масштабных проектов, которые напрямую влияют на жизнь населения.
Он также рассказал о недавнем совещании под председательством Президента Узбекистана, где рассматривались вопросы перехода промышленных предприятий на «зелёную» энергетику. По словам сенатора, перед АГМК поставлены новые задачи в сфере повышения энергоэффективности и устойчивого развития:
– Информирование общественности о таких приоритетных направлениях – ваша миссия. Благодаря вам общество понимает, в каком направлении развивается страна.
Особое внимание на встрече было уделено международной активности комбината. Как отметил А. Хурсанов, интерес к сотрудничеству с АГМК растёт со стороны иностранных партнёров. Так, в рамках прошедшего в Ташкенте международного инвестиционного форума, представители компаний и финансовых организаций из разных стран – включая президента Болгарии Румена Радева и премьер-министра Словакии Роберта Фицо – выразили интерес к деятельности комбината. В числе потенциальных партнёров также – «Abu Dhabi Commercial Bank»:
– Нам предлагают стратегическое сотрудничество. Это говорит о высоком международном уровне и доверии к нашему комбинату.
По словам председателя правления, за последние пять лет делегации из разных стран регулярно посещают АГМК, обсуждая возможные направления взаимодействия. Он выразил уверенность, что и впредь журналисты останутся важным звеном в процессе прозрачного информирования об изменениях и достижениях предприятия.
В завершение выступления Абдулла Хурсанов тепло поздравил всех представителей прессы с профессиональным праздником, пожелав успехов и вдохновения в работе.
В ходе мероприятия также была отмечена работа информационной службы АГМК. Руководитель службы Умида Каршибаева представила презентацию, в которой подвела итоги деятельности за 2024 год. Участникам встречи рассказали о ключевых достижениях, проектах и работе корпоративных медиа.
На сегодняшний день в состав информационной службы АГМК входят веб-редакция, телеканал «ОКМК ТВ», а также газеты «Цветные металлы» и «За цветные металлы».