OKMK OAV va matbuotni qoʻllab-quvvatlaydi
Joriy yilning 18-25-noyabr kunlari Olmaliq kon-metallurgiya kombinatida Markaziy, hududiy va mahalliy bosma OAV vakillari uchun "Ochiq eshiklar kunlari" o‘tkazildi.
Tasdiqlagan jadval asosida tadbirlar Mis boyitis fabrikasi, Mis eritish zavodi, Markaziy ta’mirlash mexanika zavodi, Rux zavodi va Markaziy analitik laboratoriyasi, Sanoat temir yo‘l transport boshqarmasi, 2-Mis boyitish fabrikasi, Avtomobil transport boshqarmasi, Texnologik transport boshqarmasi, Ixtisoslashtirilgan taʻmirlash ishlari boshqarmasi kabi tarkibiy boʻlinmalarda oʻtkazildi.
Oʻtkazilgan tadbirlarda “O‘zbekiston ovozi” gazetasi bosh muharriri Nazira Matyaqubova, Xalq demokratik partiyasi Toshkent viloyati Kengashi rahbari Akmal Umaraliyev, “Toshkent haqiqati” gazetasi bosh muharrir o‘rinbosari To‘xtamurod Hasanboyev, O‘zbekiston yozuvchilar uyushmasi a’zosi adib, “Sharq yulduzi” jurnali bo‘lim muharriri Said Anvar, “Yoshlik” jurnali mas’ul muharirri Xolmuhammad Karimiy, O‘zbekiston Jurnalistlar uyushmasi a’zosi Oysara Dadayeva, mashhur hofiz Bexruz Nurboboyev, “Yoshlik” jurnali mas’ul muharirri Xolmuhammad Karimiy, Ilm fan va innovatsiyaon rivojlanish jurnali bosh muharriri Hilola Saloyeva, "Innovator" jurnali bosh muharriri Sevara Abdullayeva “Adolat” gazetasi jurnalisti Kamol Matyoqubov, “Adabiyot” gazetasi bosh muharriri Baxtiyor Karim, “Jadid“ gazetasi mas’ullari, “Hurriyat” gazetasi bosh muharrir o‘rinbosari Dilmurod Qirg‘izboyev hamda mahalliy gazetalarning muharrirlari ishtirok etishdi.
Tadbirlarda ishtirok etgan bosma OAV vakillari kombinatning mamlakatimiz iqtisodiyotida turgan o‘rni, kombinat ishchi-xodimlarini zamonamiz qahramonlari ekanliklarini ta’kidlashdi.
Kombinat ishchi-xodimlari bilan samimiy muloqot chog‘ida jurnalistlar o‘z nashrlarining faoliyati, gazetalarning mazmundorligi, axborot siyosati va yangi loyihalar haqida ma’lumot berishdi.
OAV vakillari bugungi kunda ko‘pchilik yoshlarning ijtimoiy tarmoqlarga qaram bo‘lib qolishayotganligini, kitob va gazeta o‘qish nafaqat ma’naviy, balki intellektual salohiyatni yuksaltirish haqidagi fikr-mulohazalarni bildirishdi.
OKMK boshqaruv raisining maslahatchisi Kamola Umaraliyeva kombinat OAV va matbuotni doimo qo‘llab-quvvatlashini, kombinatda amalga oshirilayotgan investitsiyaviy loyihalar va ilg‘or ishchi-xodimlarning faoliyatini yoritishda jurnalistlarga tayanilishini ta’kidlab o‘tdi.
Jurnalistlar uchun kombinat korxonalariga sanoat ekskursiyasi ham tashklik etildi.
Tadbirlar davomida OKMK va bosma OAVlar o‘rtasida doimiy hamkorlik yo‘lga qo‘yilishi bo‘yicha kelishib olindi.

AMMC supports media and press
From November 18 to 25 of this year, "Open Doors Days" were held at the Almalyk Mining and Metallurgical Complex for representatives of central, regional, and local print media.
Based on the approved schedule, the events were conducted in structural subdivisions such as the Copper Enrichment Plant, Copper Smelting Plant, Central Repair and Mechanical Plant, Zinc Plant and Central Analytical Laboratory, Industrial Railway Transport Department, 2nd Copper Enrichment Plant, Automobile Transport Department, Technological Transport Department, and Specialized Repair Works Department.
The events were attended by Nazira Matyakubova, editor-in-chief of "O'zbekiston ovozi" newspaper; Akmal Umaraliev, head of the Tashkent Regional Council of the People's Democratic Party; Tukhtamurod Khasanboev, deputy editor-in-chief of "Toshkent haqiqati" newspaper; Said Anvar, member of the Writers' Union of Uzbekistan, writer, and section editor of "Sharq yulduzi" magazine; Kholmukhammad Karimiy, editor-in-chief of "Yoshlik" magazine; Oysara Dadaeva, member of the Union of Journalists of Uzbekistan; Bekhruz Nurboboev, famous singer; Hilola Saloeva, editor-in-chief of "Science and Innovation Development" journal; Sevara Abdullaeva, editor-in-chief of "Innovator" magazine; Kamol Matyokubov, journalist of "Adolat" newspaper; Bakhtiyor Karim, editor-in-chief of "Adabiyot" newspaper; representatives of "Jadid" newspaper; Dilmurod Kirgizboev, deputy editor-in-chief of "Hurriyat" newspaper; and editors of local newspapers.
Representatives of print media who participated in the events emphasized the plant's role in the country's economy and noted that the plant's workers are heroes of our time.
During a cordial conversation with the plant's employees, journalists provided information about the activities of their publications, the content of newspapers, information policy, and new projects.
Media representatives expressed their views on how many young people today are becoming dependent on social networks, and emphasized that reading books and newspapers enhances not only spiritual but also intellectual potential.
Kamola Umaralieva, Advisor to the Chairman of the Management Board of the Almalyk Mining and Metallurgical Complex, emphasized that the complex consistently supports media and press, and relies on journalists to cover the investment projects being implemented at the complex and the activities of leading employees.
An industrial excursion to the complex's enterprises was also organized for journalists.
During the events, an agreement was reached on establishing permanent cooperation between the Almalyk Mining and Metallurgical Complex and print media.