“Olmaliq KMK” AJ aksiyadorlarining yillik umumiy yigʻilishi toʻgʻrisida e’lon
2. Kombinat boshqaruvi raisining 2019 yil moliyaviy-xoʻjalik faoliyati yakunlari va 2020 yil uchun ustuvor yoʻnalishlar boʻyicha hisobotini eshitish.
3. Mahalliylashtirish, sanoat va axborot texnologiyalari sohasida kooperatsiya aloqalarini kengaytirish boʻyicha boshqaruv raisining birinchi oʻrinbosarining 2020 yilda amalga oshirilgan ishlar va rivojlanish istiqbollari toʻgʻrisidagi hisoboti.
4. 2019 yil uchun kompaniyaning milliy moliyaviy hisobot standartlari boʻyicha yillik hisobot, balans, hisobot va moliyaviy natijalar va auditor hisobotini tasdiqlash.
5. 2019 yilgi audit natijalari boʻyicha kombinat taftish komissiyasining hisoboti va xulosasini tasdiqlash.
6. 2019 yil natijalariga koʻra kompaniyaning sof foydasini taqsimlash.
7. Kombinatning 2020 yilgi biznes-rejasini tasdiqlash.
8. Kombinat Kuzatuv Kengashiga nomzodlarni saylash.
9. Kombinatning taftish komissiyasiga nomzodlarni saylash.
10. Kombinai boshqaruvi raisining vakolatlarini kengaytirish.
11. Kombinatning amaldagi boshqaruv Kengashining vakolatlarini kengaytirish.
12. Olmaliq KMK AJ korporativ boshqaruv tizimini mustaqil baholash natijalarini va «Consauditinform» MCHJ auditorlik tashkilotining 2019 yil uchun prognoz koʻrsatkichlari va ijro yetuvchi organning integral samaradorlik koeffisientini hisoblashning toʻgʻriligini tekshirish toʻgʻrisidagi hisobotini tasdiqlash.
13. Olmaliq KMK AJ filiallari bilan kombinatning joriy moliyaviy-xoʻjalik faoliyati davomida aksiyadorlarning navbatdagi yillik umumiy yigʻilishigacha boʻlgan davrda 2020 yil yakunlari boʻyicha amalga oshirilishi mumkin boʻlgan bitimlarni tasdiqlash.
14. Kombinatning Ijroiya idorasining tashkiliy tuzilishi va tuzilishini yangi nashrlarda tasdiqlash.
15. Kombinatning e’lon qilingan aksiyalarining maksimal hajmini oshirish.
16. Yangi tahrirda tasdiqlangan holda kompaniya Nizomiga oʻzgartish va qoʻshimchalar kiritish.
17. “Olmaliq KMK” AJ aksiyadorlarning umumiy yigʻilishi toʻgʻrisida", "Kuzatuv Kengashi toʻgʻrisida" va "Ijroiya organi (boshqaruv Kengashi) toʻgʻrisida"gi nizomga oʻzgartirishlar va qoʻshimchalar kiritildi.
18. Qoʻshimcha aksiyalar chiqarish yoʻli bilan kombinat ustav kapitalini oshirish.
19. Kombinat aksiyalarini qoʻshimcha chiqarish toʻgʻrisidagi qarorni tasdiqlash.Yigʻilishda ishtirok etuvchi aksiyadorlarni roʻyxatdan oʻtkazish yuqoridagi manzil boʻyicha soat 10:00 dan 10:55 gacha oʻtkaziladi. Aksiyadorlarning yillik umumiy yigʻilishida ishtirok etish huquqiga ega boʻlgan aksiyadorlar roʻyxati 6 yil 2020 oktyabrdan boshlab tuziladi. Pasport bor iltimos (hisobga olish kartasi) siz bilan, agar vakili orqali harakat boʻlsa, agar toʻliq ma’lumotlar va vakili ma’lumotlar bilan yozma ravishda tuzilgan ishonchnoma kuch boʻlishi kerak (toʻliq nomi, pasport ma’lumotlari, yashash joyi, egalik aksiyalar soni).
Aksiyadorlarning yillik umumiy yigʻilishi uchun tayyorlangan axborot materiallari bilan har kuni soat 08:00 dan 17:00 gacha “Olmaliq KMK” AJning Toshkent shahri, Yakkasaroy tumani, Bobur  koʻchasi-15 joylashgan manzilda tanishishingiz mumkin.

Объявление о проведении годового общего собрания акционеров АО «Алмалыкский ГМК»
В соответствии с решением Наблюдательного совета АО “Алмалыкский ГМК”, 10 октября 2020 года в 11-00 часов в Представительстве АО «Алмалыкский ГМК» в г. Ташкент по адресу: Яккасарайский район, ул. Бабура, 15 состоится годовое общее собрание акционеров АО «Алмалыкский ГМК» (далее – Общества).
1.Заслушивание отчета Наблюдательного совета общества.
2.Заслушивание отчета Председателя правления Общества о результатах финансово-хозяйственной деятельности Общества по итогам 2019 года и приоритетных направлениях на 2020 год.
3.Отчет Первого заместителя председателя правления по вопросам локализации, расширения кооперационных связей в промышленности и информационных технологий Общества о проделанной работе и перспективы развития на 2020 год.
4.Утверждение годового отчета, бухгалтерского баланса, отчета и финансовых результатах и аудиторского заключения по национальным стандартам финансовой отчетности общества за 2019 год.
5.Утверждение отчета и заключение Ревизионной комиссии Общества по итогам проверки за 2019 год.
6.Распределение чистой прибыли Общества по итогам 2019 года.
7.Утверждение Бизнес-плана Общества на 2020 год.
8.Избрание кандидатур в состав Наблюдательного совета Общества.
9.Избрание кандидатур в Ревизионной комиссию Общества.
10.Продление полномочий Председателя правления Общества.
11.Продление полномочий действующего состава Правления Общества.
12.Утверждение итогов независимой оценки системы корпоративного управления АО «Алмалыкский ГМК» и отчета аудиторской организации ООО «Консаудитинформ» по проверке правильности расчета прогнозных показателей эффективности и интегрального коэффициента эффективности деятельности исполнительного органа по итогам 2019 года.
13. Одобрение сделок с аффилированными лицами АО «Алмалыкский ГМК» которые могут совершены в процессе осуществления обществом её текущей финансово-хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров по итогам 2020 года.
14.Утверждение организационной структуры и структуры Исполнительного аппарата Общества в новых редакциях.
15. Увеличение предельного размера объявленных акций Общества.
16. Внесение изменений и дополнений в Устав общества с утверждением в новой редакции.
17.Внесение изменений и дополнений в положения общества: «Об общем собрании акционеров», «О Наблюдательном совете» и «Об исполнительном органе (Правление)» АО «Алмалыкский ГМК.
18.Увеличение Уставного капитала Общества путем выпуска дополнительных акций.
19.Утверждение решения о дополнительном выпуске акций Общества.
Регистрация акционеров-участников собрания проводится с 10-00 до 10-55 часов по вышеуказанному адресу.Список акционеров, имеющих право на участие в годовом общем собрании акционеров, будет составлен по состоянию на 6 октября 2020 года. Просьба при себе иметь паспорт (удостоверение личности), в случае если Вы действуете через своего представителя, необходимо иметь доверенность, составленную в письменной форме, с полными Вашими данными и данными представителя (Ф.И.О. паспортные данные, место жительство, количество принадлежащих акций).
Ознакомиться с информационными материалами, подготовленными к годовому общему собранию акционеров, можно каждый день с 08-00 до 17-00 часов по месту нахождения Общества или по адресу: г.Ташкент, Яккасарайский район, ул. Бабура, 15.