llm-fan va innovatsiyalar bo'limi boshlig'i
2024-yil 22-avgustdan 31-avgustga qadar, “Olmaliq KMK” AJ Ilm-fan va innovatsiyalar bo'limiga quyidagi yoʻnalish boʻyicha rezyumelar qabul qilinadi:
• Oylik ish haqi - ish natijadorliga qarab belgilanadi;
• Talab qilinadigan ish tajribasi: ilmiy sohada kamida 5 yil;
• Ish bilan ta'minlanish: to'liq ish vaqti.
• Bo`linmalarning ilmiy-tadqiqot ishlarini tashkiliy va buxgalteriya hisobi bilan ta'minlash, ilmiy tadqiqotlarni tashkil etishda uslubiy va texnik yordam ko'rsatish;
• Bo'linmalar tomonidan ilmiy-tadqiqot ishlarini (ITI) rejalashtirish va o'tkazishni tashkil etishda uslubiy va texnik yordam ko'rsatish;
• Bo'linmalar tomonidan ilmiy-tadqiqot ishlarini (ITI) rejalashtirish va o'tkazishni tashkil etishda uslubiy va texnik yordam ko'rsatish, ochiq ilmiy-tadqiqot va tajriba-konstruktorlik ishlarini davlat ro‘yxatidan o‘tkazish va hisobga olish tartibiga muvofiq hujjatlarni tayyorlash;
• Bo`limda olib borilgan ilmiy-tadqiqot ishlari bo‘yicha yillik hisobotni tashkil etish va qabul qilish, hisobot hujjatlarining davlat standarti talablariga muvofiqligini nazorat qilish;
• Bo‘limning istiqbolli va yillik ish rejalari loyihalarini ishlab chiqish va rahbariyatga taqdim etish;
• Rejada ko'zda tutilgan topshiriqlar, shartnoma majburiyatlari bajarilishini,shuningdek,mutaxassislar tomonidan bajarilgan ishlarning sifatini nazorat qilish;
• Normativ talablarga,hujjatlarning to'liqligi va sifatli bajarilishini, uni tasdiqlashning belgilangan tartibiga rioya etilishini ta'minlash;
• Bajarilgan ishlar yuzasidan ilmiy hisobotlarni universitet ilmiy kengashiga taqdim etish;
• Patentlar-litsenziyasi va ixtirochilik faoliyati holatining yillik tahlil qilish;
• Ilmiy hamkorlik bo‘yicha xalqaro shartnomalar bajarilishini monitoring qilish;
• Ilmiy faoliyat samaradorligini tahlil qilish, ilmiy-tadqiqot faoliyati bo‘yicha yillik hisobotlarni taqdim etish, ilmiy kengash majlisiga materiallar tayyorlash;
• Boshqa ta’lim va ilmiy-tatqiqot muassasalar bilan ilmiy hamkorlik to‘g‘risidagi shartnomalarni rasmiylashtirish;
• Ilmiy-tadqiqot ishlari natijalari bo‘yicha axborot xatlari va uslubiy tavsiyalarni nashrga tayyorlashga ko‘maklashish;
• Bo'lim faoliyati samaradorligini ta'minlash, ishchilarni oqilona joylashtirish, mutaxassislarning ijodiy faoliyatini rivojlantirish choralarini ko'rish. Bo'lim xodimlarini boshqarish;
• Mexnat muhofazasi, texnika xavfsizligi va yong'in xavfsizligi talablariga rioya qilish;
• Doimiy ravishda o`zining kasbiy malakasni oshirib borish.
• Ma’lumoti – oliy kasbiy,texnika fanlari doktori yoki nomzodi ilmiy darajasiga, soha profiliga mos keladigan tashkilotda ilmiy, innovatsion va tashkiliy ish tajribasiga ega bo‘lishi;
• hamkasblar va qo'l ostidagilar bilan ishlash;
• joriy va uzoq muddatli prognozlash;
• smeta,hisob-kitoblarni tuzish.
• Ilmiy va innovatsion tadqiqotlarni amalga oshirish va monitoring qilish tajribasi;
• Ilmiy va innovatsion tadqiqotlarni boshlash;
• Xo'jalik shartnomalari va tadqiqot ishlarini olib borish uchun tanlovlar o'tkazish tartibini bilish va tushunish;
• Investitsiya, tadbirkorlik, ilmiy va innovatsion faoliyatni amalga oshirishni tartibga soluvchi qonunchilik va normativ hujjatlarni bilish;
• Belgilangan vazifalarni o'z vaqtida bajarish, muzokaralar olib borish, yuzaga kelishi mumkin bo'lgan muammolarni hal qilish;

Начальник отдела науке и инновациям
С 22 августа по 31 августа 2024 года принимаются резюме в отдела по науке и инновациям АО “Алмалыкский ГМК” по следующию направлению:
- Требуемый стаж работы: по специальности в области науки не менее 5 лет;
- Организационное и учётное сопровождение научно-исследовательской работыподразделений, методическая и техническая помощь в организации научных исследований;
- Методическая и техническая помощь в организации планирования и проведения научно-исследовательской работы (НИР) подразделениями;
- Методическая и техническая помощь в организации планирования и проведения научно-исследовательской работы (НИР) подразделениями, оформлении документации в соответствии с Порядком государственной регистрации и учета открытых научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ;
- Организация и прием ежегодного отчета о НИР, проведенной в подразделениях, контроль соответствия отчетной документации требованиям государственного стандарта;
- Разработка проектов перспективных и годовых планов работы подразделения и представление их руководству;
- Контроль выполнения предусмотренных планом заданий, договорных обязательств, а также качества работ, выполненных специалистами. Обеспечение при этом соблюдения нормативных требований, комплектность и качественное оформление документации, соблюдение установленного порядка ее согласования;
- Представление на рассмотрение ученого совета университета научных отчетов по выполненным работам;
- Ежегодный анализ состояния патентно-лицензионной и изобретательской деятельности;
- Контроль выполнения международных договоров о научном сотрудничестве;
- Анализ эффективности научной деятельности, представление ежегодных отчетов о научно-исследовательской деятельности, подготовка материалов для заседания Ученого совета;
- Регистрация договоров о научно-исследовательском сотрудничестве с другими учебными и научно-исследовательскими учреждениями;
- Помощь в подготовке к изданию информационных писем и методических рекомендаций по результатам НИР;
- Обеспечение эффективности работы подразделения, рациональной расстановки работников, принятие мер по развитию творческой активности специалистов. Руководство работниками подразделения;
- Соблюдение требований по технике безопасности, охране труда и противопожарной безопасности;
- Постоянное повышение своей профессиональной квалификации.
- Образование – высшее профессиональное, наличие ученой степени доктора или кандидата технических наук, стаж научной, инновационной и организаторской работы в организации, соответствующей профилю отрасли;
- работы с коллегами и подчиненными;
- ведения деловых переговоров;
- принятия управленческих решений;
- решения конфликтных ситуаций;
- текущего и долгосрочного прогнозирования;
- составление смет,калькуляций.
- Опыт работы в области реализации и мониторинга научных и инновационных исследований;
- Инициирование научных и инновационных исследований;
- Знание и понимание процедуры хозяйственных договоров и конкурсов для проведения исследований;
- Знание законодательства и нормативно-правовых актов, регламентирующие осуществление инвестиционной, предпринимательской, научной и инновационной деятельности;
- Своевременное исполнение поставленных задач, навыки ведения переговоров, решение возможных проблем;