Komplayens xizmati boshlig‘i
2025-yil 18-apreldan 25-aprelga qadar, “Olmaliq KMK” AJ Komplayens xizmatiga quyidagi yoʻnalish boʻyicha rezyumelar qabul qilinadi:
Oylik ish xaqi:
• “Olmaliq KMK” AJ xodimlarining mehnatga haq to‘lash bo‘yicha yagona tarif setkasiga asosan belgilanadi.
Talab qilinadigan ish staji:
• Oliy iqtisodiy, moliyaviy, yuridik maʼlumotga ega boʻlgan, davlat va (yoki) xoʻjalik boshqaruv organlarida rahbarlik lavozimlarida kamida
5 yil ish stajiga ega boʻlgan Oʻzbekiston Respublikasi fuqarosi.
Bandligi:
• To‘liq ish kuni.
• Xizmatning faoliyat yoʻnalishlari boʻyicha xorijiy va mahalliy ilgʻor tajriba va yutuqlaridan xabardor boʻlishi;
• Normativ-huquqiy hujjatlar loyihalarini ishlab chiqish, manfaatdor vazirlik va idoralar bilan kelishish, Adliya vazirligining huquqiy xulosasini olish hamda normativ-huquqiy hujjat loyihasini Vazirlar Mahkamasiga kiritish tartib va qoidalarini bilishi;
• Qonunchilik hujjatlarida belgilangan talablar darajasida axborot kommunikatsiya texnologiyalaridan foydalanish tartibi va qoidalari, kompyuterlarda ishlatiladigan asosiy dasturiy taʼminotlarni ishlatish amaliy koʻnikmasiga ega boʻlishi;
• Mehnat qonunchiligi asoslarini bilishi;
• Mehnatni muhofaza qilish, texnika xavfsizligi, ishlab chiqarish sanitariyasi va yongʻindan himoya qilish qoidalari toʻgʻrisida zarur bilim hamda amaliy koʻnikmalarga ega boʻlishi.

Начальник служба комплаенса
С 18 апреля по 25 апреля 2025 года принимаются резюме в Службу комплаенса АО “Алмалыкский ГМК” по следующему направлению:
Месячная заработная плата:
• Устанавливается исходя из единой тарифной сетки оплаты труда работников АО «Алмалыкский КМК».
• Гражданин Республики Узбекистан, имеющий высшее экономическое, финансовое, юридическое образование, стаж работы на руководящих должностях в органах государственного и (или) хозяйственного управления не менее 5 лет.
Занятость:
• Полный рабочий день.
• Быть в курсе передового зарубежного и отечественного опыта и достижений службы по направлениям деятельности;
• Знание порядка и правил разработки проектов нормативных правовых актов, согласования с заинтересованными министерствами и ведомствами, получения правового заключения Министерства юстиции и внесения проекта нормативного правового акта в Кабинет министров;
• Порядок и правила использования информационно-коммуникационных технологий на уровне требований, установленных законодательными актами, владение практическими навыками использования основного программного обеспечения, используемого в компьютерах;
• Знание основ трудового права;
• Обладать необходимыми знаниями и практическими навыками по охране труда, технике безопасности, производственной санитарии и правилам противопожарной защиты.